bozenapawlowskaconstans25latCo z wynajmem w sezonie ? I czy warto zatrudniać pracowników sezonowych? Rozmawiamy o tym z Bożeną Pawłowską- doradcą podatkowym, Prezesem zarządu CONSTANS Spółka Dotadztwa Podatkowego sp. z. oo. 
- Jesteśmy regionem turystycznym i wynajem domków, mieszkań i apartamentów jest dość częstym zjawiskiem w naszym regionie. Jak jest on określony w przepisach podatkowych? 
- Ten rok jest wyjątkowy. Pandemia wywołana COVID-19 spowodowala zmiany nie tylko w gospodarce ale także w zachowaniu ludzi. Wybierający się na wypoczynek analizują stopień bezpieczeństwa wypoczynku. Taka tendencja może zmienić nieco zapotrzebowanie na wypoczynek z dużych kompleksów wypoczynkowych na apartamenty, domki i inne mniejsze obiekty noclegowe. Miejsc noclegowych nie zabraknie gdyż w ostatnich latach nastąpił zdecydowany wzrost trendu w inwestowanie w apartamenty nad morzem, szczególnie w miejscowościach popularnych turystycznie. Duży boom też można zaobserwować w budowie domków letniskowych.To dobre zjawisko dla regionu. Rozwijanie bazy turystycznej wydaje się dobrym kierunkiem, biorąc pod uwagę korzystne warunki turystyczne- morze, jeziora lasy, sporo zabytków, oraz czyste powietrze. Coraz więcej turystów odwiedza nasz region poza sezonem letnim korzystając bez względu na pogodę ze spacerów nad morzem, zabiegów i najzwyczajniej z wypoczynku.

Register to read more...

oferta sprzedaży działek 2019 11 05Jest na Pomorzu Zachodnim pewna miejscowość, która oferuje doskonałe warunki do inwestowania w Strefie Aktywności Gospodarczej. To Bobolice- miejsce przyjaznych ludzi, ciekawej historii i wspaniałych możliwości.
W 2017 roku utworzono w wydzielonej, przemysłowej części miasta (pomiędzy ulicami : Kolejowa, Brzozowa, Jedności Narodowej ) Strefę Aktywności Gospodarczej o powierzchni ponad 21 ha. Z tej powierzchni w 2019 r. kompleksowo uzbrojono 3,5 ha terenu w niezbędną infrastrukturę taką jak sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, deszczowa, oświetleniowa i energetyczna oraz komunikacyjna, w drogę wewnętrzną wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Uzbrojenie strefy współfinansowane było ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WZ 2014-2020. Jednocześnie do końca czerwca br. do strefy wybudowana zostanie droga dojazdowa, która skomunikuje bobolicką strefę z drogą krajową DK 11, a od 2023 r. drogą ekspresową S11.

Register to read more...

 

 

odmrazanieIIIetap

Kolejny krok w stronę normalności. Od 18 maja będą znowu mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne oraz częściowo zostaną otwarte usługi gastronomiczne - poinformował ostatnio  premier Mateusz Morawiecki. Oczywiście, punkty te będą funkcjonować na zmienionych zasadach, zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego. Jakie to obostrzenia Zapraszamy do infografik poniżej.Jednocześnie trzeba pamiętać, że nadal obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz zachowanie dystansu 2 metrów.

Od 25 maja także zostaną uruchomione w klasach 1-3 szkół podstawowych zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne oraz konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów. Takie konsultacje od 1 czerwca będą też uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, gdy wynika to z potrzeby choćby poprawienia ocen.

Register to read more...

1920x810W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. 2020 r. poz. 568 z późn. zm.). Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koszalinie ogłasza nabór wniosków o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorcy będącego osobą fizyczną niezatrudniającą pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19. Nabór wniosków odbywać się będzie w terminie od 21.04.2020 r. do 04.05.2020 r. Po zakończeniu w/w naboru Urząd przewiduje ogłoszenie kolejnego terminu naboru, o czym poinformuje w odrębnym komunikacie.

Register to read more...

zpp logoBadanie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dotyczące nastrojów sektora MSP w zw. z epidemią koronawirusa pozwala na wysnucie jednego wniosku: koniunktura jest zła, będzie jeszcze gorsza, ale póki co większość firm nie zwalnia pracowników. 62% firm z sektora MSP negatywnie ocenia obecną koniunkturę gospodarczą, a aż 85% uważa, że w najbliższym półroczu jeszcze się ona pogorszy. Niemal co czwarty przedsiębiorca z sektora planuje zwalniać pracowników. Badani uważają, że w świetle spowodowanych epidemią zmian na rynku pracy, konieczne jest obniżenie pozapłacowych kosztów pracy (65%) i uelastycznienie kodeksu pracy (34%).

Register to read more...

wielkanoc

 

 

 

729x308Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach  to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.
Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?
1. Zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.  Państwo przejmie na 3 miesiące pokrycie składek do ZUS od przedsiębiorców działających przed 1 lutego br. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł (300% przeciętnego wynagrodzenia), którzy opłacają składki tylko za siebie.

Register to read more...

84441764 10157587376471487 8304080647022968832 oWiosna już za progiem. Daje się ją odczuć w powietrzu, mimo kalendarzowej zimy. Po drodze mamy jednak święto kobiet-8 marca. Warto jednak, by kobiety zadbały o swoją urodę nie tylko tego dnia i nie tylko dla swoich mężczyzn- lecz przede wszystkim dla siebie. Tu z pomocą przychodzi firma AVON, światowy lider na rynku kosmetycznym, firma która oferuje klientom możliwość najwygodniejszych, bezpośrednich zakupów. Kosmetyków AVON , oferowanej biżuterii i dodatków nie znajdziemy w żadnej drogerii. Co obecnie jest szczególnie polecane przez tego producenta kosmetyków? Na przykład totalna nowość, woda perfumowana HERSTORY, której twarzą jest znana aktorka, Agnieszka Dygant. To perfumy rekomendowane dla kobiet, które ufają swoim wyborom. Zarówno w życiu, jak i w wyborze kosmetyków.

Register to read more...

DSCF2548Łączność z bliskimi, kontakt z klientami, generalnie- zasięg podczas ferii bywa kłopotliwy. Bo z jednej strony chcemy odpocząc, z drugiej zaś, nie możemy całkiem odciąć się od świata. Jak wybrać opcje połączeń i na co zwrócić uwagę, by nie zbankrutować? Co do łączności i zasięgu podczas wyjazdu w Polsce – działa to jak na co dzień, nic nas nie powinno zaskoczyć. Natomiast należy zastanowić się nad paroma kwestiami przy wyjazdach np.w góry w strefie przygranicznej lub wyjazdach zagranicznych. I tu przyda się parę porad praktycznych. O czym należy pamiętać? Sprawdzić z jakiej korzystamy taryfy. Obecnie większość taryf w ramach abonamentu ma wliczoną opcję korzystania z roamingu w UE. Także tereny przygraniczne zachodniej i południowej Polski nie będą nam straszne. W przypadku jeśli nie mamy takiej opcji warto sprawdzić w ustawieniach telefonu aby wyłączyć transmisję danych w roamingu oraz automatyczny wybór sieci/operatora. To pozwoli nam samodzielnie wybierać gdzie i kiedy chcemy korzystać z ew. połączeń poza Polską.

Register to read more...


Archiwum artykułów

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u