Cezary Kaźmierczak1Rozmowa z Cezarym Kaźmierczakiem, Prezesem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

- Związek Przedsiębiorców i Pracodawców obchodził niedawno 10 rok istnienia. Są powody do radości?

- !0 lat ZPP z pewnością daje powody do zadowolenia. W ciągu dekady staliśmy się dużą, reprezentatywną organizacją pracodawców, mamy na koncie szereg sukcesów legislacyjnych, udało nam się również rozwinąć działalność w Brukseli. Oczywiście pozostaje jeszcze ogrom pracy do zrobienia, więc sukcesywnie staramy się przekonywać do naszych koncepcji i rozwijać organizację.

- Organizacje zrzeszające przedsiębiorców, reprezentujące ich interesy, są de facto potrzebne w Polsce?

- Organizacje pracodawców stanowią łącznik pomiędzy światem biznesu, również tego bardzo niewielkiego, a ośrodkami podejmowania decyzji. Mikroprzedsiębiorcy bardzo trudno jest we własnym zakresie wejść w dialog z władzami centralnymi i jakoś wyartykułować swój interes - my to umożliwiamy. Poziom zrzeszenia przedsiębiorców w Polsce cały czas pozostaje jednak niewielki.

Register to read more...

bozenapawlowskaconstans25latCo z wynajmem w sezonie ? I czy warto zatrudniać pracowników sezonowych? Rozmawiamy o tym z Bożeną Pawłowską- doradcą podatkowym, Prezesem zarządu CONSTANS Spółka Dotadztwa Podatkowego sp. z. oo. 
- Jesteśmy regionem turystycznym i wynajem domków, mieszkań i apartamentów jest dość częstym zjawiskiem w naszym regionie. Jak jest on określony w przepisach podatkowych? 
- Ten rok jest wyjątkowy. Pandemia wywołana COVID-19 spowodowala zmiany nie tylko w gospodarce ale także w zachowaniu ludzi. Wybierający się na wypoczynek analizują stopień bezpieczeństwa wypoczynku. Taka tendencja może zmienić nieco zapotrzebowanie na wypoczynek z dużych kompleksów wypoczynkowych na apartamenty, domki i inne mniejsze obiekty noclegowe. Miejsc noclegowych nie zabraknie gdyż w ostatnich latach nastąpił zdecydowany wzrost trendu w inwestowanie w apartamenty nad morzem, szczególnie w miejscowościach popularnych turystycznie. Duży boom też można zaobserwować w budowie domków letniskowych.To dobre zjawisko dla regionu. Rozwijanie bazy turystycznej wydaje się dobrym kierunkiem, biorąc pod uwagę korzystne warunki turystyczne- morze, jeziora lasy, sporo zabytków, oraz czyste powietrze. Coraz więcej turystów odwiedza nasz region poza sezonem letnim korzystając bez względu na pogodę ze spacerów nad morzem, zabiegów i najzwyczajniej z wypoczynku.

Register to read more...

oferta sprzedaży działek 2019 11 05Jest na Pomorzu Zachodnim pewna miejscowość, która oferuje doskonałe warunki do inwestowania w Strefie Aktywności Gospodarczej. To Bobolice- miejsce przyjaznych ludzi, ciekawej historii i wspaniałych możliwości.
W 2017 roku utworzono w wydzielonej, przemysłowej części miasta (pomiędzy ulicami : Kolejowa, Brzozowa, Jedności Narodowej ) Strefę Aktywności Gospodarczej o powierzchni ponad 21 ha. Z tej powierzchni w 2019 r. kompleksowo uzbrojono 3,5 ha terenu w niezbędną infrastrukturę taką jak sieci: wodociągowa, kanalizacyjna, gazowa, deszczowa, oświetleniowa i energetyczna oraz komunikacyjna, w drogę wewnętrzną wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową. Uzbrojenie strefy współfinansowane było ze środków unijnych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WZ 2014-2020. Jednocześnie do końca czerwca br. do strefy wybudowana zostanie droga dojazdowa, która skomunikuje bobolicką strefę z drogą krajową DK 11, a od 2023 r. drogą ekspresową S11.

Register to read more...

RzecznikAdam AbramowiczRozmowa z Adamem Abramowiczem, Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców.

- Proszę powiedzieć, jakie działania podejmuje Pan, jako rzecznik MŚP by reprezentować przedsiębiorców w czasie pandemii koronawirusa?

- Działania należy podzielić na interwencyjne i legislacyjne. Zainicjowaliśmy akcję #RatujBiznes, by umożliwić pomoc przedsiębiorcom w potrzebie, za pomocą kancelarii prawnych chętnych do wzięcia udziału w akcji. W formie bezpłatnej pomocy prawnej pomagają oni zgłaszającym się przedsiębiorcom w wypełnieniu wniosków np. o świadczenie postojowe czy mikropożyczkę. Jesteśmy też aktywni legislacyjne - wysyłaliśmy swoje opinie nt. tarcz zarówno do Sejmu, jak i do Senatu. Przygotowaliśmy także kilka wniosków o objaśnienia prawne, w tych sytuacjach gdzie nowe przepisy nie wydają się do końca jasne. W ostatnich dniach jesteśmy za to zaangażowani w proces rozmrażania gospodarki, chcemy, aby jak najszybciej wszyscy przedsiębiorcy i ich pracownicy mogli wrócić do swoich zajęć.

- Na ile działania te są skuteczne?

- Krok po kroku osiągamy pewne cele. Wiele zgłaszanych przez nas propozycji- za pośrednictwem organizacji zrzeszonych w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku- znalazło się w kolejnych odsłonach tarcz.

Register to read more...

ElzbietaWarzynskaRozmowa z Elżbietą Warzyńską, właścicielką koszalińskiej firmy "Finansowo" zajmującej się kredytami i ubezpieczeniami.

- Czym są pakiety medyczne?

- Prywatna opieka medyczna cieszy się w Polsce coraz większą popularnością a pakiety medyczne są alternatywą dla publicznej i prywatnej służby zdrowia. Umożliwiają szybki i nieograniczony dostęp do podstawowej oraz specjalistycznej opieki zdrowotnej. Obejmują całość procesu leczenia –dostęp do lekarzy, lekarzy specjalistów, wszelkich badań: diagnostycznych i laboratoryjnych, szczepień, rehabilitacji, transportu, zabiegów jednego dnia i wielu innych usług. To, co skłania nas do poszukiwania i korzystania z prywatnej opieki medycznej, to przede wszystkim zła kondycja służby zdrowia: niekończące się kolejki i nawet kilkumiesięczny czas oczekiwania na wizytę u lekarzy specjalistów.

- Dla kogo są specjalnie polecane? I jak wygląda korzystanie z nich w praktyce?

- Tak naprawdę to dedykowane są dla wszystkich, ale każdy zwraca uwagę na inne parametry i zakres usług. Na przykład rodzina z małymi dziećmi będzie szukała oferty z nielimitowaną ilością konsultacji lekarza pediatry , 30-letniej kobiecie bardziej zależy na wizytach u lekarzy specjalistów: diabetologa, endokrynologa, okulisty i ginekologa, a 75-letni senior potrzebuje wykupić pakiet zapewniający kompleksowy zakres usług medycznych wraz z hospitalizacją.

Register to read more...

 

 

odmrazanieIIIetap

Kolejny krok w stronę normalności. Od 18 maja będą znowu mogły funkcjonować zakłady fryzjerskie, zakłady kosmetyczne oraz częściowo zostaną otwarte usługi gastronomiczne - poinformował ostatnio  premier Mateusz Morawiecki. Oczywiście, punkty te będą funkcjonować na zmienionych zasadach, zgodnie z wymogami reżimu sanitarnego. Jakie to obostrzenia Zapraszamy do infografik poniżej.Jednocześnie trzeba pamiętać, że nadal obowiązuje noszenie maseczek w miejscach publicznych oraz zachowanie dystansu 2 metrów.

Od 25 maja także zostaną uruchomione w klasach 1-3 szkół podstawowych zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne oraz konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów. Takie konsultacje od 1 czerwca będą też uruchomione dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, gdy wynika to z potrzeby choćby poprawienia ocen.

Register to read more...

53052564 108860080264069 9032686123251400704 nRozmowa z Krzysztofem Rożnowskim, współwłaścicielem koszalińskiego biura nieruchomości: Indahouse.pl nieruchomości lepiej.

- Co koronawirus zmienił na rynku nieruchomości w ogóle i w Koszalinie?
- Rozpatrując całościowo polski rynek nieruchomości, a poszczególnie mniejsze rynki lokalne, w tym koszaliński różnice będą znaczne. Rynki większych miast jak np.: Warszawa, Kraków, Poznań itp. odczują boleśniej efekty koronowirusa niż mniejsze rynki, jak nasz koszaliński. W większych miastach wpływ na rynek będzie miał fakt, mam nadzieję chwilowego wycofania się bądź zatrzymania inwestycji przez inwestorów zagranicznych, których kraje ucierpiały mocniej niż Polska i będzie to odczuwalne za około 10 miesięcy. Ale każdy rynek warunkowany jest przez inne czynniki. U nas mieszkań zdecydowanie brakuje.

Register to read more...

bcef633729a13c8ec39ebe2c0cab6476Choć nie odwiedzamy swoich partnerów handlowych osobiście, choć niepewne czasy bardziej zmuszają do oszczędzania niż inwestowania, to uważam że gadżety są potrzebne jeszcze bardziej niż dotychczas. Dlaczego? Gadżet to pozytywna emocja, pozwala potrzymać obecne relacje, nawiązać nowe kontakty. Wyobraźmy sobie sytuację: wysyłam do swoich klientów -obecnych bądź przyszłych- gadżet ze swoim logo. Jaka jest ich reakcja? Taki ktoś z pewnością zadzwoni, napiszę – podziękuje. Poprzez gadżety budujemy świadomość klienta o naszej marce oraz lojalność klienta wobec marki. Wszyscy tęsknimy za normalnością, przygotujmy się więc co do wyboru reklamy (w zwłaszcza w tym zwolnionym czasie), bo po epidemii koronawirusa będziemy działać dalej. Ważny jest przemyślany dobór gadżet do swojej działalności. Jeśli nie wiecie Państwo jak podejść do tego tematu zapraszam na konsultację do PokaLogo – prześlę propozycję spersonalizowanych gadżetów do każdego profilu działalności .

Register to read more...

 

PiotrHuzarPrezesKIPHRozmowa z Piotrem Huzarem, Prezesem Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej.

- Jakie działania podjęła Koszalińska Izba Przemysłowo- Handlowa, by w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną bronić interesów swych członków- firm zrzeszonych, oraz podmiotów gospodarczych z Koszalina?

 

- W tym przypadku najistotniejsze jest, aby osoby które decydują o tym jak ma wyglądać pomoc dla przedsiębiorców miały spójny przekaz od nich samych. Dlatego też od samego początku angażujemy się w wypracowywanie modelowych rozwiązań i opiniujemy to co zostało już wypracowane. Przedstawiciele KIPH uczestniczą w wielu spotkaniach i konsultacjach, które w całości „przeniosły się” do Internetu. Jesteśmy również po czterech posiedzenia Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP Adamie Abramowiczu, który dał się poznać jako skuteczny obrońca interesów przedsiębiorców. Podczas tych posiedzeń wypracowywane są bardzo konstruktywne wnioski, które częściowo są uwzględniane przez rządzących. Jako Izba wysłaliśmy kilka apeli i stanowisk do rządzących, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego czy Prezydenta Miasta Koszalina, z propozycjami optymalnych w naszej ocenie rozwiązań. Pracujemy również w większej grupie organizacji zrzeszających przedsiębiorców z terenu Pomorza Środkowego, w której poza organizacjami z Koszalina są również Izby z Kołobrzegu i Słupska.

Register to read more...

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u