DSCN4994Wojsko pomogło Gminie Karlino w transporcie żywności z Banku Żywności. Karlino, jako jedna z pierwszych gmin w województwie zachodniopomorskim otrzymała takie wsparcie. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej już 25 marca rano przewiozła transport do Karlina. Żywność trafiła do osób objętych kwarantanną, spełniających kryterium dochodowe. To ważna pomoc w tym trudnym czasie, kiedy zmagamy się z epidemią koronawirusa również podczas codziennych czynności. 14. Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej, zluzowana w ubiegłym tygodniu przez żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej z posterunków i patroli na granicach państwowych, przeszła w tryb bezpośredniej pomocy administracji publicznej i samorządom. Żołnierze organizują transporty żywności dla Ośrodków Pomocy Społecznej czy Caritas, pomagają także weteranom i kombatantom Armii Krajowej po to, by nie narażać starszych, często schorowanych osób na działanie wirusa i kontakt z nosicielami Covid-19.

Zachodniopomorscy terytorialsi czują się szczególnie odpowiedzialni za żołnierzy Armii Krajowej, bo to ich tradycje dziedziczy formacja.

- Nasi żołnierze są w stałej gotowości, aby nieść pomoc organizując transporty dla potrzebujących ośrodków pomocy społecznej, czy organizacji pozarządowych, od tego jesteśmy. Oddają także krew, opiekują się weteranami i kombatantami. Do dyspozycji jest także nasz psycholog, który pomaga osobom w izolacji, kwarantannie, przetrwać ten ciężki czas - mówi dowódca 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Grzegorz Kaliciak.

-Wsparcie, jakie otrzymujemy jest bardzo ważne, szczególnie dla jednostki, jaką jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karlinie, o ograniczonych zasobach finansowych – mówi Katarzyna Oryszewska- kierownik MGOPS.

Pamiętajmy, że to od naszej dyscypliny i zachowania zależy, jak szybko uda nam się wrócić do normalności.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u