halloween2018Halloween to temat, który w polskim społeczeństwie budzi wiele kontrowersji. Jego zwolennicy widzą dobre strony tego zjawiska, choćby okazja do bycia kreatywnym przy tworzeniu przebrań. Przeciwnicy uważają, że jest to święto antychrześcijańskie, którego podłoża można doszukiwać się u podstaw okultyzmu i satanizmu.
Halloween wywodzi się z tradycji celtyckiej. Celtowie w nocy z 31 października na 1 listopada obchodzili tzw. wigilię Samhain, podczas której czcili duchy swoich przodków. Wierzyli, że tej nocy demon śmierci Samhain pozwala wejść umarłym do świata żywych. Celtowie obawiali się opętania przez złe duchy dlatego przebierali się za żebraków i wędrowali po wsiach, aby pokazać że nie warto wstępować w ich ciała. To właśnie w historii tego święta swoje korzenie ma Halloween. Niektórzy twierdzą nawet, że jest to współczesna i skomercjalizowana wersja celtyckiego Samhain.
Dzisiaj Halloween to przede wszystkim dochodowy biznes. W stanach Zjednoczonych jest to drugie przynoszące najwyższy zysk święto, tuż po Bożym Narodzeniu.

Czytaj więcej...

ElawojcikKarlinoW hiszpańskim mieście Alcodendas pod Madrytem w dniach 24-31.08.2019 odbywały się 12 Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie. Turniej okazał się bardzo udany dla Polskiej drużyny narodowej. Srebrny medal zdobyła karlinianka Ela Wójcik i tym samym została Wicemistrzynią Europy w boksie. Rozmawiamy z nią krótko o jej wrażeniach z Mistrzostw, oraz o tym dlaczego zainteresowała się boksem.

- Twoje wrażenia z ostatnich mistrzostw? Czym dla Ciebie jest zdobycie tego medalu?
- Wrażenie z ostatnich Mistrzostw to coś pięknego, nie da się opisać jak się czuję jako Vice Mistrzyni Europy. Jest to dla mnie wielki sukces, tym bardziej, że od 2015 r nie zdobyłam medalu w gronie elity, więc jest się z czego cieszyć .
- A jak zaczęła się Twoja przygoda z boksem? Czemu Cię to pociąga?
- Moja przygoda z boksem zaczęła się od tego, że koleżanka zabrała mnie na trening i już tak zostało... Boks to piękny olimpijski sport, dużo można się nauczyć. Ja nauczyłam się wytrwałego walczenia o swoje marzenia- zawsze, mimo niepowodzeń.

Czytaj więcej...

Z02Właśnie dotarła do Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA znakomita wiadomość. W tym roku podatnicy (płatnicy podatku PIT) podarowali jej aż 127 320,70 złotych w ramach akcji dobrowolnego przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku na rzecz naszej fundacji i zapewniamy, że pieniądze te w całości trafią do naszych podopiecznych.

MAGIA ma bowiem rygorystyczną zasadę, która wyróżnia ją wśród organizacji charytatywnych: wszelkie wpłaty darczyńców w stu procentach służą pomocy dzieciom. Wszelkie bieżące potrzeby fundacji, takie jak biuro, telefony, materiały biurowe, promocja działalności są zaspokajane wyłącznie w ramach wolontariatu. To oznacza, że żadna złotówka podarowana fundacji przez kogokolwiek nie jest przeznaczana na jakikolwiek inny cel niż bezpośrednia pomoc podopiecznym.

Czytaj więcej...

DSC00260Kolejny raz w Koszalinie z okazji święta Wojska Polskiego odbył się "Piknik w mundurze". Impreza jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło grup rekonstrukcyjnych, oraz ekspozycji eksponatów i pojazdów.

Foto: Wojciech Sokołowski.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

dominobiurorachunkowe2019baner

 

reklamamchecinski1

 

zyczenia1pokalogo 

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u