Z02Właśnie dotarła do Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA znakomita wiadomość. W tym roku podatnicy (płatnicy podatku PIT) podarowali jej aż 127 320,70 złotych w ramach akcji dobrowolnego przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku na rzecz naszej fundacji i zapewniamy, że pieniądze te w całości trafią do naszych podopiecznych.

MAGIA ma bowiem rygorystyczną zasadę, która wyróżnia ją wśród organizacji charytatywnych: wszelkie wpłaty darczyńców w stu procentach służą pomocy dzieciom. Wszelkie bieżące potrzeby fundacji, takie jak biuro, telefony, materiały biurowe, promocja działalności są zaspokajane wyłącznie w ramach wolontariatu. To oznacza, że żadna złotówka podarowana fundacji przez kogokolwiek nie jest przeznaczana na jakikolwiek inny cel niż bezpośrednia pomoc podopiecznym.

Czytaj więcej...

DSC00260Kolejny raz w Koszalinie z okazji święta Wojska Polskiego odbył się "Piknik w mundurze". Impreza jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło grup rekonstrukcyjnych, oraz ekspozycji eksponatów i pojazdów.

Foto: Wojciech Sokołowski.

Czytaj więcej...

untitled 45Kolejny raz rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Sianowie przebiegała w sposób niezwykły. Wydowisko historyczne, które odbyło się dokładnie dnia 1 sierpnia upamiętniało ten niezwykły dla nas czas. W inscenizacji wzięła udział grupa rekonstruktorów nie tylko z naszego terenu, choć nie zabrakło SGRH "Gryf" i Studia Historycznego Huzar. Publicznośc licznie dopisała, a wybuchy i pirotechnika wywarły wielkie wrażenie.Foto:Perfect Photo Catch A&D Czerepkow.

Czytaj więcej...

SUNRISE FESTIVAL 3Sunrise Festival potrwa od piątku do niedzieli. Na pięciu potężnych scenach wystąpi blisko 100 artystów z całego świata. Nie zabraknie największych gwiazd, m.in. Armina van Buurena, The Chainsmokers, Paula van Dyka, Timmy Trumpeta, Olivera Heldensa, Afrojacka, Tchamiego x Malaa, Dona Diablo, Martina Solveiga, Headhunterza, Adama Beyera, Nica Fanciulliego I Jamie Jones’a. Pojawią się również najbardziej rozpoznawalni polscy artyści, tacy jak: Gromee, Kris, DJ Kuba & Neitan, Matt Bukovski, Emdi, Roko, DUSS, Dirty Rush & Gregor Es i wielu innych. Pierwszy koncert Sunrise Festival już w piątek.

Czytaj więcej...

pieniadzepracawakacjeStragany, smażalnie, hotele i restauracje. To miejsca, w których młodzi mieszkańcy nadmorskich miejscowości pracują sezonowo. Taka praca pozwala im na nabycie pierwszych zawodowych doświadczeń, a nierzadko też uczy odpowiedzialności.  Odpowiedzialność jest szczególnie ważna przy pracy z dziećmi. W nadmorskich hotelach zajmują się nią animatorzy i animatorki. Pracują w salach zabaw, przez które codziennie przewijają się dziesiątki dzieci. Każde jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.
- Zdarzały się sytuacje, że dzieci były agresywne, potrafiły wyrywać animatorkom włosy z głowy i kopać, a rodzice nie widzieli w tym nic złego. Moja praca nie polegała tylko na organizowaniu zabaw. Czasami trzeba było też wyjść i pomóc dziecku w łazience, odprowadzić do rodziców do pokoju, zadzwonić gdy któreś chciało do mamy, a na sali gdzie przebywało 20-30 dzieci byłam sama.

Czytaj więcej...

Plakat Program 6FFF FB 717x1024To już 4 lipca, po raz szósty w Sianowie rozpocznie się Folk Film Festiwal. To święto miłośników kina, promocji tradycji regionalnych i integracji społecznej. Także i w tym roku na gości czekać będą pokazy filmowe w ramach konkursu Kokofy, ba- wspólne gotowanie bigosu, wernisaż wystawy, oraz szereg imprez towarzyszących. Będą spotkania z aktorami, oraz wspólna zabawa i kiermasze.

Czytaj więcej...

SUNRISE FESTIVAL 1Dziesiątki tysięcy klubowiczów z całego świata, 5 potężnych scen, ponad 100 artystów, wśród których m.in. Armin Van Buuren, Oliver Heldens, Afrojack, Don Diablo, The Chainsmokers, jedyne w swoim rodzaju festiwalowe miasteczko SunCity – tak w skrócie przedstawia się Sunrise Festival 2019 – jedna z największych klubowych imprez w Europie Środkowo-Wschodniej.

Sunrise Festival to jeden z największych klubowych eventów w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku impreza odbędzie się już po raz siedemnasty w dniach 19-21 lipca. Podczas tegorocznej edycji festiwalu usłyszymy niemal wszystkie gatunki muzyki elektronicznej: house, trance, techno, progressive, bass, future, hardstyle, electro. Od lat Sunrise Festival przyciąga dziesiątki tysięcy klubowiczów z całego świata.

Czytaj więcej...

BOD 0531Szczecińskie Towarzystwo Fotograficzne po raz kolejny „wzięło na warsztat” szczecińskie kamienice. Wcześniej fotografowano je między innymi w ramach poświęconych im konkursów miesiąca: „Bramy szczecińskich kamienic” oraz „Zastygłe w bezruchu”. Ten ostatni temat dotyczył sztukateryjnych ozdób na fasadach. Następnie zostały zorganizowane wystawy pod tymi samymi tytułami.
W ramach współpracy ze szczecińską firmą CSL Internationale Spedition od trzech lat współtworzone są wydawane przez nich albumy fotograficzne. Tematami poprzednich publikacji były:
•    „Stara Rzeźnia” – proces rewitalizacji siedziby firmy CSL Internationale Spedition;
•    „The Tall Ship Races” – szczecińskie finały regat żeglarskich pod tą samą nazwą;
•    „Classic Cars” – zabytkowe samochody biorące udział w rajdzie dookoła Bałtyku.

Czytaj więcej...

miśkowCodziennie widzimy efekty inwestycji zrealizowanych w Karlinie. Sto kilkadziesiąt milionów pozyskanych środków w ramach funduszy unijnych, dzięki którym  mieszkańcom, przedsiębiorcom, wszystkim grupom społecznym żyje się coraz lepiej i myślę, że dziś trudno wyobrazić sobie sytuację jak by to wyglądało gdyby tych pieniędzy nie było. Dzięki wsparciu UE udało nam się zrealizować wiele ważnych inwestycji, które mają wpływ na codzienne życie mieszkańców naszej gminy i nie chodzi tu tylko o drogi. Ale również infrastrukturę sportową, rekreacyjną i turystyczną, inwestycje w ochronę środowiska, jak i bardzo dużo projektów dla społeczeństwa – wspólne imprezy partnerskie, obozy sportowe, spotkania seniorów, czy kursy językowe.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 baner balticinfo ogród bisss

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

reklamamchecinski1

 

 

polanareklama1 2

 

 

 

 

e.sztorc.banner

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u