ElawojcikKarlinoW hiszpańskim mieście Alcodendas pod Madrytem w dniach 24-31.08.2019 odbywały się 12 Mistrzostwa Europy Seniorek w Boksie. Turniej okazał się bardzo udany dla Polskiej drużyny narodowej. Srebrny medal zdobyła karlinianka Ela Wójcik i tym samym została Wicemistrzynią Europy w boksie. Rozmawiamy z nią krótko o jej wrażeniach z Mistrzostw, oraz o tym dlaczego zainteresowała się boksem.

- Twoje wrażenia z ostatnich mistrzostw? Czym dla Ciebie jest zdobycie tego medalu?
- Wrażenie z ostatnich Mistrzostw to coś pięknego, nie da się opisać jak się czuję jako Vice Mistrzyni Europy. Jest to dla mnie wielki sukces, tym bardziej, że od 2015 r nie zdobyłam medalu w gronie elity, więc jest się z czego cieszyć .
- A jak zaczęła się Twoja przygoda z boksem? Czemu Cię to pociąga?
- Moja przygoda z boksem zaczęła się od tego, że koleżanka zabrała mnie na trening i już tak zostało... Boks to piękny olimpijski sport, dużo można się nauczyć. Ja nauczyłam się wytrwałego walczenia o swoje marzenia- zawsze, mimo niepowodzeń.

Czytaj więcej...

Z02Właśnie dotarła do Fundacji Pomocy Dzieciom MAGIA znakomita wiadomość. W tym roku podatnicy (płatnicy podatku PIT) podarowali jej aż 127 320,70 złotych w ramach akcji dobrowolnego przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które przekazały swój 1% podatku na rzecz naszej fundacji i zapewniamy, że pieniądze te w całości trafią do naszych podopiecznych.

MAGIA ma bowiem rygorystyczną zasadę, która wyróżnia ją wśród organizacji charytatywnych: wszelkie wpłaty darczyńców w stu procentach służą pomocy dzieciom. Wszelkie bieżące potrzeby fundacji, takie jak biuro, telefony, materiały biurowe, promocja działalności są zaspokajane wyłącznie w ramach wolontariatu. To oznacza, że żadna złotówka podarowana fundacji przez kogokolwiek nie jest przeznaczana na jakikolwiek inny cel niż bezpośrednia pomoc podopiecznym.

Czytaj więcej...

DSC00260Kolejny raz w Koszalinie z okazji święta Wojska Polskiego odbył się "Piknik w mundurze". Impreza jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Nie zabrakło grup rekonstrukcyjnych, oraz ekspozycji eksponatów i pojazdów.

Foto: Wojciech Sokołowski.

Czytaj więcej...

untitled 45Kolejny raz rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Sianowie przebiegała w sposób niezwykły. Wydowisko historyczne, które odbyło się dokładnie dnia 1 sierpnia upamiętniało ten niezwykły dla nas czas. W inscenizacji wzięła udział grupa rekonstruktorów nie tylko z naszego terenu, choć nie zabrakło SGRH "Gryf" i Studia Historycznego Huzar. Publicznośc licznie dopisała, a wybuchy i pirotechnika wywarły wielkie wrażenie.Foto:Perfect Photo Catch A&D Czerepkow.

Czytaj więcej...

SUNRISE FESTIVAL 3Sunrise Festival potrwa od piątku do niedzieli. Na pięciu potężnych scenach wystąpi blisko 100 artystów z całego świata. Nie zabraknie największych gwiazd, m.in. Armina van Buurena, The Chainsmokers, Paula van Dyka, Timmy Trumpeta, Olivera Heldensa, Afrojacka, Tchamiego x Malaa, Dona Diablo, Martina Solveiga, Headhunterza, Adama Beyera, Nica Fanciulliego I Jamie Jones’a. Pojawią się również najbardziej rozpoznawalni polscy artyści, tacy jak: Gromee, Kris, DJ Kuba & Neitan, Matt Bukovski, Emdi, Roko, DUSS, Dirty Rush & Gregor Es i wielu innych. Pierwszy koncert Sunrise Festival już w piątek.

Czytaj więcej...

pieniadzepracawakacjeStragany, smażalnie, hotele i restauracje. To miejsca, w których młodzi mieszkańcy nadmorskich miejscowości pracują sezonowo. Taka praca pozwala im na nabycie pierwszych zawodowych doświadczeń, a nierzadko też uczy odpowiedzialności.  Odpowiedzialność jest szczególnie ważna przy pracy z dziećmi. W nadmorskich hotelach zajmują się nią animatorzy i animatorki. Pracują w salach zabaw, przez które codziennie przewijają się dziesiątki dzieci. Każde jest inne i wymaga indywidualnego podejścia.
- Zdarzały się sytuacje, że dzieci były agresywne, potrafiły wyrywać animatorkom włosy z głowy i kopać, a rodzice nie widzieli w tym nic złego. Moja praca nie polegała tylko na organizowaniu zabaw. Czasami trzeba było też wyjść i pomóc dziecku w łazience, odprowadzić do rodziców do pokoju, zadzwonić gdy któreś chciało do mamy, a na sali gdzie przebywało 20-30 dzieci byłam sama.

Czytaj więcej...

Plakat Program 6FFF FB 717x1024To już 4 lipca, po raz szósty w Sianowie rozpocznie się Folk Film Festiwal. To święto miłośników kina, promocji tradycji regionalnych i integracji społecznej. Także i w tym roku na gości czekać będą pokazy filmowe w ramach konkursu Kokofy, ba- wspólne gotowanie bigosu, wernisaż wystawy, oraz szereg imprez towarzyszących. Będą spotkania z aktorami, oraz wspólna zabawa i kiermasze.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u