karlinskieprzedszkolakiWe wrześniu, w Przedszkolu Miejskim w Karlinie, grupa pięciolatków oddz. VI "Prosiaczki", rozpoczęła naukę Projektem Tablit - innowacyjną metodą wychowania przedszkolnego opartego na dobrze znanej i powszechnie stosowanej metodzie projektów. Każdego miesiąca, w grupie realizowany był inny projekt. I tak wrzesień minął pod tytułem: "Gospodarstwo - pole", październik "Drzewo - drewno", w listopadzie tematem projektu była "Ziemia - skały i minerały", w grudniu "Kosmos - podróż kosmiczna", a styczeń upłynął na zajęciach poświęconych tamatowi "Człowiek - ciało cudowna maszyna".

k1

Pracy Prosiaczki miały bardzo dużo. Starały się, pilnie uczyły, tworzyły kąciki tematyczne, badały, eksplorowały, urządzały wystawy i zapraszały gości. Każdego miesiąca, po zakończeniu danego tematu, odbywały się tzw. "Tablitowe dni otwarte" czyli podsumowanie danego miesiąca w formie przedstawień dla rodziców, najbliższych oraz przedszkolaków innych grup. We wrześniu odbyło się przedstawienie pt.: " Od ziarenka do bochenka", w październiku kolejne zatytułowane "W zielonym lesie". W listopadzie, odbiegając troszeczkę od tematu i Tablitu, Prosiaczki zaprezentowały swoje umiejętności i talenty taneczne. W rytmie tańca "Cza cza" i z uśmiechami na buziach porwały swoich rodziców realizując tym samy program autorski "Taniec towarzyski pięciolatka", który jest realizowany równolegle z Tablitem. Półrocze zakończył styczeń, w którym dzieci zdobywały wiedzę na temat człowieka, gościły Eksperta – Lekarza oraz po raz drugi w tym półroczu mogły pochwalić się swoimi umiejętnościami tanecznymi. Z okazji Dnia Babci i Dziadka, w auli Karlińskiego Domu Kultury , odbył się pokaz Walca Angielskiego.

k2 Czas spędzony podczas tablitowych zajęć upływał nam naprawdę wesoło i twórczo. Realizując projekty wykorzystywane były różne metody między innymi metoda edukacji przez ruch Doroty Dziamskiej. W każdym miesiącu dzięki tej metodzie powstawały przepiękne prace plastyczne.
Dziękujemy rodzicom. Wspierali, pomagali w przygotowaniach finałów, tworzyli przepiękne kreacje i stroje, a co najważniejsze byli z dziećmi każdego miesiąca, na każdym występie – zawsze wszyscy, szczęśliwi i dumni ze swych pociech.
Co dalej?
Nowe wyzwania, nowe tematy, nowi eksperci i całe mnóstwo ciężkiej, ale jakże satysfakcjonującej i ciekawej pracy. Zapraszamy do oglądania zdjęć z zajęć, Dni Otwartych oraz występów na stronie przedszkola oraz do odwiedzenia strony www.tablit.wa.amu.edu.pl  i zapoznania się z ideą projektu Tablit.

Tekst i zdjęcia: Wychowawca grupy Katarzyna Wojciechowska.

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl

 

dermalogicalogo1


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u