ptasiestolowkisainowStowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora złożyła jakis  czas temu wniosek na dofinansowanie projektu  „Ptasie stołówki” i zdobyła środki na jego realizację. Obecnie projekt ten dobiegł końca. O co chodziło? Autorzy projektu, sianowscy seniorzy, zauważyli, że problemem staje się zanik wśród młodego pokolenia zainteresowania otaczającym nas środowiskiem i przyrodą. Dzieci coraz częściej spędzają całe dnie w czterech ścianach domu przed ekranem komputera i telewizora.

Małe dzieci mają z reguły niewielki kontakt z żywą przyrodą, środowiskiem leśnym i nie znają występujących tam gatunków ptaków, zwierząt i roślin. Zajęcia objęte projektem mają na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby leśnego środowiska przyrodniczego. Skutkiem zrealizowanego projektu będzie wzbudzenie ciekawości dzieci przedstawioną problematyką i chęć częstych wycieczek do lasu z rodzicami lub dziadkami.
Projekt realizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Karnieszewice oraz w siedzibie Sianowskiego Inkubatora Organizacji Samorządowych. W projekcie brały udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Sianowie oraz grupa seniorów.
W ramach projektu odbyły się wycieczki, oraz budowanow spólnie karmniki.

Dodaj Temat

 wielkanoc 2018 04ARKA

 

calidozaworarka

toplaserkoszalinlogo1

 

edu4ubanermarzec18

 

reklamamchecinski1

 

 

teproogłoszenieopracebalticinfo1

 

kredyt11axxa

  

lechbudIIetap

 

 

pkbaner

 

e.sztorc.banner

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1
 StrzelnicabanerBaltic Info kopian1r

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u