Czternastu nietrzeźwych kierowców, w tym dwóch, którzy spowodowali zagrożenie w ruchu drogowym i kolejnych dwóch, którzy wsiedli za kierownicę wbrew sądowemu zakazowi, to bilans weekendowych sprawdzeń dokonanych przez koszalińskich policjantów. Niechlubnym rekordzistą był 58-latek, który w trakcie badania miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie . Przez ostatnie dwa dni policjanci z koszalińskich jednostek zatrzymali czternastu kierowców, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu. 

Pierwszy z zatrzymanych jechał volkswagenem ul. Dmowskiego w Koszalinie.

Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i staranował ogrodzenie pobliskiej posesji. Po zbadaniu alkotestem okazało się, że 63-latek miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał kolejny z zatrzymanych mężczyzn, który kierował oplem. Badanie na trzeźwości wykazało u 40-latka ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Jednak niechlubnym rekordzistą weekendowych kontroli został 58-latek. Mężczyzna na skrzyżowaniu ulic Władysława IV i Wańkowicza w Koszalinie nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył prawidłowo jadącego renault. Sprawca chciał uciec z miejsca zdarzenia, ale został ujęty przez świadków kolizji. Policjanci zbadali zatrzymanego mężczyznę alkotestem, gdzie w trakcie badania urządzenie do pomiaru wskazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
Z kolei zatrzymany 41-latek kierował oplem mając prawie 2 promile i zatrzymane przez sąd uprawnienia. Wbrew sądowemu zakazowi samochodem jechał również 26-letni koszalinianin, który w momencie badania miał prawie 2 promile alkoholu.
Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za złamanie zakazu sądowego – do 3 lat.


st. sierż. Monika Kosiec

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl

 

dermalogicalogo1


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u