729x308Ochrona zatrudnienia oraz zmniejszenie obciążeń i zachowanie płynności finansowej w firmach  to główne cele pakietu regulacji, które składają się na Tarczę Antykryzysową. Regulacje te wchodzą w życie 1 kwietnia br. Wśród rozwiązań, które mają zapobiegać skutkom epidemii koronawirusa w Polsce, jest wsparcie realizowane przez ZUS.
Jakie wsparcie można otrzymać w ZUS?
1. Zwolnienie małych firm, zgłaszających do 9 osób do ubezpieczeń społecznych, ze składek za marzec, kwiecień i maj 2020 r.  Państwo przejmie na 3 miesiące pokrycie składek do ZUS od przedsiębiorców działających przed 1 lutego br. Zwolnienie dotyczy składek za przedsiębiorcę i pracujące dla niego osoby. Ze zwolnienia mogą skorzystać także samozatrudnieni z przychodem do 15 681 zł (300% przeciętnego wynagrodzenia), którzy opłacają składki tylko za siebie.

Czytaj więcej...

PiotrSkrzypczakRozmowa z Piotrem Skrzypczakiem, specjalistą zajmującym się tematyką sprzedaży.

- Przeprowadził Pan jakiś czas temu na zaproszenie Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej szkolenie dotyczące sprzedaży. Jak zostać więc mistrzem sprzedaży? Czy istnieje uniwersalna recepta?
- Nie ma uniwersalnej recepty, pozostaje tylko nauka, korzystanie z wiedzy tych najlepszych. Tylko tak możemy stać się „mistrzem sprzedaży”, oczywiście pod warunkiem, że ma się odpowiednie predyspozycje. Tylko poprzez naukę możemy poznać sekrety najlepszych sprzedawców i dzięki nim więcej sprzedawać, i nawiązywać lepsze relacje z klientem, bez tego nie mamy szans na rynku. Aktualnie rynek oferuje wiele różnych szkoleń z obszaru sprzedaży, dotyczą one technik sprzedaży, sztuki perswazji, mówią o relacjach z klientami oraz wszystkim co ma służyć do zwiększenia rentowności przedsięwzięć. Wszyscy oferują super szkolenia oraz warsztaty, wszelakie inne zajęcia które dają cała masę różnych porad, jak sprzedawać i co zrobić, aby klienci kupowali od Ciebie.

Czytaj więcej...

annawedman1Czas w biznesie szybko płynie. Z roku działalności robią się dwa lata, potem pięć. Wie o tym doskonale Anna Romańska-Wedman, właścicielka koszalińskiej firmy „Lokator Zarządzanie Najmem”. Firma ta świętuje w tym roku pięciolecie istnienia. Chociaż początki były skromne, dziś firma Pani Anny przeniosła się do przestrzennego, reprezentatywnego wnętrza, a zespół powiększył się o trzy pracownice. -Sektor zarządzania najmem to bardzo trudny rynek. Sama nie wierzę, że to już pięć lat. Najtrudniejsze były pierwsze dwa, które dałam sobie na rozruch firmy, pozyskanie klientów i organizację pracy. Chciałam coś w życiu zmienić, szukałam pomysłu na siebie. Dziś wiem, że założenie własnego biznesu to najlepsza rzecz jaką mogłam zrobić w swoim życiu. Praca ta jest moją pasją i traktuje się własną firmę jak część siebie, jak swoje dziecko- wyjaśnia z uśmiechem Anna Romańska- Wedman.

Czytaj więcej...

84441764 10157587376471487 8304080647022968832 oWiosna już za progiem. Daje się ją odczuć w powietrzu, mimo kalendarzowej zimy. Po drodze mamy jednak święto kobiet-8 marca. Warto jednak, by kobiety zadbały o swoją urodę nie tylko tego dnia i nie tylko dla swoich mężczyzn- lecz przede wszystkim dla siebie. Tu z pomocą przychodzi firma AVON, światowy lider na rynku kosmetycznym, firma która oferuje klientom możliwość najwygodniejszych, bezpośrednich zakupów. Kosmetyków AVON , oferowanej biżuterii i dodatków nie znajdziemy w żadnej drogerii. Co obecnie jest szczególnie polecane przez tego producenta kosmetyków? Na przykład totalna nowość, woda perfumowana HERSTORY, której twarzą jest znana aktorka, Agnieszka Dygant. To perfumy rekomendowane dla kobiet, które ufają swoim wyborom. Zarówno w życiu, jak i w wyborze kosmetyków.

Czytaj więcej...

DSCF2548Łączność z bliskimi, kontakt z klientami, generalnie- zasięg podczas ferii bywa kłopotliwy. Bo z jednej strony chcemy odpocząc, z drugiej zaś, nie możemy całkiem odciąć się od świata. Jak wybrać opcje połączeń i na co zwrócić uwagę, by nie zbankrutować? Co do łączności i zasięgu podczas wyjazdu w Polsce – działa to jak na co dzień, nic nas nie powinno zaskoczyć. Natomiast należy zastanowić się nad paroma kwestiami przy wyjazdach np.w góry w strefie przygranicznej lub wyjazdach zagranicznych. I tu przyda się parę porad praktycznych. O czym należy pamiętać? Sprawdzić z jakiej korzystamy taryfy. Obecnie większość taryf w ramach abonamentu ma wliczoną opcję korzystania z roamingu w UE. Także tereny przygraniczne zachodniej i południowej Polski nie będą nam straszne. W przypadku jeśli nie mamy takiej opcji warto sprawdzić w ustawieniach telefonu aby wyłączyć transmisję danych w roamingu oraz automatyczny wybór sieci/operatora. To pozwoli nam samodzielnie wybierać gdzie i kiedy chcemy korzystać z ew. połączeń poza Polską.

Czytaj więcej...

cotygodniowe spotkania konsultacyjne z przedstawicielami urzdwKoszalińska Izba Przemysłowo- Handlowa zaprasza na cykl spotkań konsultacyjnych dla firm, organizowanych we współpracy z urzędami: Urząd Dozoru Technicznego Oddział w Szczecinie, Biuro w Koszalinie, Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Koszalinie, Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Szczecinie, Oddział w Koszalinie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Biuro w Koszalinie.
Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 14.00. Miejsce spotkania to oranżeria w siedzibie KIPH, ulica Zwycięstwa 126. Konieczne jest potwierdzenie udziału w konsultacjach z tygodniowym wyprzedzeniem. Chęć udziału wraz z krótkim opisem problemu do przedyskutowania należy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Czytaj więcej...

53648519 250625432511330 3782324333171441664 nRozmowa z prof.nadzw.dr.hab. Danutą Zawadzką, Prorektorem d.s. Kształcenia Politechniki Koszalińskiej.

Hasło inteligentnych specjalizacji pojawia się co jakiś czas od 2003 roku. W dokumencie Unii Europejskiej "Strategia 2020" sporo miejsca poświęcone jest właśnie na specjalizacje obejmujące inteligentny rozwój, będące siłą napędową gospodarki. Ostatnio naukowcy Politechniki Koszalińskiej oraz przedsiębiorcy z naszego miasta starają się określić, w jakich kierunkach powinien specjalizować się nasz region, aby być konkurencją dla innych.

- Czy faktycznie potrzebujemy inteligentnych specjalizacji?

- Inteligentne specjalizacje to przede wszystkim próba oddolnego spojrzenia na nasze regionalne kompetencje i możliwości rozwojowe. Nie ma regionów specjalizujących się we wszystkich branżach gospodarczych. Koncentrują się one zazwyczaj na swoich wewnętrznych zasobach i w oparciu o nie tworzą regionalną gospodarkę. Nowe podejście w zakresie polityki rozwoju regionów to partycypacyjny model wyłaniania specjalizacji i odkrywania potencjałów rozwojowych. Na bazie tego procesu tworzy się system współpracy regionalnej, w którym przedsiębiorcy, ośrodki naukowe, uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu, a także władze samorządowe wspólnie planują i realizują politykę rozwoju. Typowanie inteligentnych specjalizacji jest potrzebne z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze, jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej zostaliśmy zobligowani do uruchomienia tego procesu.

Czytaj więcej...

narty1Z roku na rok coraz więcej Polaków wyjeżdża na narty za granicę, ale zanim oddamy się białemu szaleństwu, warto pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu ponieważ na stokach ryzyko wystąpienia nieszczęśliwego wypadku znacząco wzrasta. Dużym problemem może okazać się choćby złamanie ręki, czy nogi. A przecież podczas zimowego szaleństwa o wypadek nietrudno. Oczywiście przytrafić się może także poważniejsza sprawa. W Polsce poszukiwania zaginionych i udział ratowników górskich oraz sprzętu, w tym śmigłowców, są bezpłatne, tzn. kosztów nie ponosi ofiara wypadku czy osoba zaginiona. Za granicą natomiast ponoszą je osoby poszkodowane i są to dość wysokie kwoty. 

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u