PiotrHuzarPrezesKIPHNiedawno na Politechnice Koszalińskiej odbyła się konferencja 4engi, która skierowana była do szerokiego grona odbiorców. O tym, czy impreza ta sie udała i jakie pozostawiła po sobie wrażenie, rozmawiamy z Piotrem Huzarem, Prezesem Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej, współorganizatorem konferencji 4engi.

-4engi - czy impreza była w Pana odczuciu udana?
- Udana i to bardzo. Na wszystkich trzech prelekcjach aula była pełna. Duży entuzjazm spowodowała też możliwość zapoznania się na miejscu z działalnością ciekawych firm z regionu. Zainteresowaniem cieszyły się atrakcje, takie jak wydruk 3d, skanowanie przedmiotów laserem, gogle wirtualnej rzeczywistości czy „mini taśma” technologiczna.  Robiły one duże wrażenie na odwiedzających. Szacujemy że w dniu konferencji przez Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej „przewinęło się” około 500 osób. To jest powód do zadowolenia, możemy przyjąć że wszystko „zagrało” jak chcieliśmy. Jest parę rzeczy do przemyślenia i poprawienia, ale to naturalne.

Czytaj więcej...

ElzbietaWarzynskaRozmowa z Elżbietą Warzyńską, prowadzącą firmę „Finansowo” zajmującą się usługami finansowymi. Rozmawiamy o tym, czy łatwo jest prowadzić własny biznes po pierwszym roku działalności.
- Czy decyzja o założeniu własnej firmy była trudna? Bała się Pani?
- Jestem człowiekiem wielkiej wiary i optymizmu, wierzę mocno że nic się bez przyczyny nie dzieje. Na podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy miało wpływ wiele czynników z życia prywatnego oraz zawodowego. Nie ukrywam, że zawsze było to jednym z moich marzeń, które zrealizowałam. Prowadzenie własnej firmy jest bardzo odpowiedzialne, nie można sobie pozwolić na błędy bo mogą nas sporo kosztować. Oczywiście że się bałam nie wiedziałam co przyniesie mi los i jak wszystko się potoczy. Co dzień zadawałam sobie pytania : czy aby dam radę, czy jestem w stanie udźwignąć to wszystko co sobie zaplanowałam, czy zrealizuję zamierzone cele? Nie należę do osób które łatwo się poddają i udało się: właśnie minął rok. Jednak nie przestaję się rozwijać, cały czas ciężko pracuje nad sobą i swoją firmą, jestem jeszcze w fazie rozwoju. Poświęcam mnóstwo czasu na naukę, uczestniczę w wielu szkoleniach, zdobywam nowe doświadczenia i spełniam się w tym, co lubię robić.

Czytaj więcej...

zdjecie ASIAFirma Poka Logo działa już rok. O tym, czy warto prowadzić swój biznes, oraz o wyzwaniach za tym idących opowiada Joanna Adamczyk, właścicielka.

- Rok działalności firmy to z pewnością trudny okres. Co jest najważniejsze w początkowej fazie rozwoju firmy?
-Poka Logo to mój pomysł, moja wiedza, moja praca. Oczywiście, to był bardzo trudny okres, pełen stresu, niepewności, wyrzeczeń, ogrom pracy. To też czas wielkiej radości, satysfakcji z każdego spotkania, zrealizowanego zlecenia. To rok nowych doświadczeń, nowych ludzi. Większość ludzi mówiła: „najgorszy jest pierwszy rok” i na to szczerze liczę! Najważniejsze jest chyba to, to żeby klienci się o nas dowiedzieli, mieli okazję nas poznać, wiedzieć że istniejemy i oferujemy wysoką jakość. Bez tego nie mamy szans, aby ktoś w ogóle zainteresował się naszą działalnością, brał ją pod uwagę, porównywał z inną, by dokonać ostatecznego wyboru.

Czytaj więcej...

Tadeusz Bohdal 4Rozmowa z Rektorem Politechniki Koszalińskiej , Prof. dr hab. inż.Tadeusz Bohdalem.

- Panie Rektorze, nie od dziś wiadomo że Politechnika współpracuje z koszalińskimi firmami. Na czym polega ta współpraca?
- Politechnika Koszalińska oprócz kształcenia studentów prowadzi prace naukowo - badawcze o charakterze poznawczym i stosowanym. Te ostatnie są najczęściej finansowane przez podmioty otoczenia gospodarczego. Są to tak zwane usługi badawcze wykonywane na zlecenie firm. Do grona tego należą firmy z całej Polski, w tym również z Pomorza Środkowego. Taka współpraca gwarantuje realizację wspólnych projektów, badań naukowych, ale też przynosi korzyści w obszarze kształcenia.

Czytaj więcej...

IMG 2391Rozmowa z Olgierdem Geblewiczem, Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

- Panie Marszałku, czy współpraca samorządu i biznesu jest praktycznie możliwa i wybiega poza sferę planów i strategii? W jakiej formie?

- To nie jest kwestia możliwości, tylko konieczność i to na wielu płaszczyznach. 10 lat temu mieliśmy mało inwestorów, ubogą ofertę inwestycyjną i drugie najwyższe bezrobocie w Polsce. Wyzwaniem była pomoc w tworzeniu miejsc pracy. Bez współpracy z biznesem to by się nie udało. Miałem swoje doświadczenia z początku pracy w samorządzie, jeszcze w Goleniowie, gdzie stworzyliśmy Specjalną Strefę Ekonomiczną. Chcieliśmy ściągać inwestorów, oraz wspierać eksporterów. Zaczęliśmy to robić kierując środki unijne na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, wsparcie konkurencyjności przedsiębiorstw, czy organizując szereg szkoleń.

Czytaj więcej...

michalchmielairtransfer„Luksus dla każdego” brzmi dość nielogicznie gdyż ekskluzywność nie może być zaadresowana dla każdego. A jednak! Koszalińska firma Air- Transfer uruchomiła jakiś czas temu usługę vip-transfer. Dzięki niej można przejechać się Mercedesem klasy E. Koszt? Już od 1,30 zł netto za kilometr. Jak to możliwe- wyjaśnia w rozmowie Michał Chmiel, współwłaściciel firmy Air-Transfer.pl

- Oferta ekskluzywnego, indywidualnego przewozu osób, czyli vip-transfer, oferowana przez Państwa firmę dostępna jest od ponad roku i zdaje się, że popularność tej usługi wzrasta?
- Zacznę może od tego, że idea vip-transfer związana jest z rozwojem naszej dotychczasowej działalności. Wśród naszych klientów pojawiały się pytania o możliwość indywidualnego przewozu, dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowoczesne i ekskluzywne auta, by taką usługę zaoferować. Nasza flota obecnie składa się z eleganckiej limuzyny- Mercedesa E-klasy, Mercedesa Sprintera – w wersji Mały i Duży, oraz Mercedesa Tourismo, czyli autokaru, który jest idealny na dalekie podróże. Już za miesiąc dojdzie nam Mercedes klasy V 7- osobowy mikrobus, dedykowany osobom, które cenią sobie komfort, wygodę i jakość Mercedesa.

Czytaj więcej...

Piotr FlensPiotr Flens jest znanym w regionie przedsiębiorcą budowlanym. To także osoba o dużym poczuciu humoru i sporym dystansie do siebie. A jaki był "Flensio" jako uczeń? Opowiada nam o tym w wywiadzie.

- Jak wspomina Pan swoje lata nauki szkolnej w liceum oraz "podstawówce"? 

- Ten okres to wspomnienia o rodzicach, rodzeństwie starszym o 15 lat. Szkoła podstawowa to pierwsze zainteresowania modelarstwem lotniczym, ale także pierwsze konkursy recytatorskie. To pierwsi koledzy i koleżanki.Pierwsza sympatia i potańcówki tak zwane "fajfy" i piosenka ,,Ostatni walc " Engelberta Humperdinck'a .Liceum to kabaret TERABAK, pierwsza szkolna miłość, ugruntowane zainteresowania nazwijmy to... wojenno-morskie.

- To ciekawe, a jak się one objawiały?
- Napisałem ksiązkę "Historia budowy okrętów lata 1920-1970". Otrzymałem za nią 1 miejsce w regionie wielkopolskim i 2-gie w Polsce. Interesowałem sie modelarstwem i historią II wojny na morzu. Przedmioty, które lubiłem to historia i język polski, oraz fizyka.

Czytaj więcej...

45707079 10210689815760386 5955559320883036160 nRozmowa z Elżbietą Warzyńską, prowadzącą firmę zajmującą się usługami finansowymi.

-Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Czy potrzebne nam są wszystkie opcje?
-Ubezpieczenia w innych krajach są dużo powszechniejszym narzędziem w finansach osobistych zwykłych ludzi niż w Polsce. Musimy sobie w końcu uświadomić że ubezpieczenia pozwalają zabezpieczyć najbliższych na wypadek całkowicie niekorzystnych zdarzeń życiowych. Od czego właściwie chronią? Ubezpieczenie np. domu czy mieszkania daje finansową ochronę przed skutkami takich wydarzeń jak zalanie, pożar czy wandalizm a ubezpieczenie OC samochodu chroni przed kosztami spowodowanego przez nas wypadku.  Natomiast ubezpieczenia na życie wypłacane są osobom uprawnionym w razie śmierci ubezpieczonego.  Wybierając ofertę dla siebie musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to co zawarte jest za zakresie ubezpieczenia , jakie zdarzenia są objęte ochroną oraz w jakiej wysokości jest sumy ubezpieczenia. Oczywistym jest że im szerszy jest zakres ubezpieczenia tym lepiej jesteśmy chronieni.

Czytaj więcej...

DSC03941Co bardziej dowcipni mieszkańcy naszego regionu twierdzą, że pojawiają się u nas takie wysokie temperatury, że nie ma potrzeby wyjeżdżać w ciepłe kraje. I jest to prawda, dlatego warto zastanowić się jak złagodzić skutki wysokich temperatur w pracy czy w zaciszu domu. Idealna do tego jest klimatyzacja, która nie tylko chłodzi latem, ale też grzeje w zimne dni. Oczywiście, ktoś może zapytać: po co mam wydawać pieniądze? Odpowiedź jest prosta: dla komfortu swojego, oraz bliskich. Dobry klimatyzator to nie wydatek, a inwestycja.

- Osobiście polecam klimatyzatory marki Borysowski. Są zamontowane w wielu miejscach, nawet... w rzymskim Koloseum- mówi Piotr Rezmer, właściciel koszalińskiej firmy „U Piotra”, oferującej armaturę sanitarną i hydrauliczną.- Dlaczego? Przede wszystkim dla tego, że nie posiadają one jednostki zewnętrznej, co oznacza elegancki wygląd i mniej miejsca. To także łatwiejszy montaż w krótszym czasie, dosłownie kilkanaście minut i jedynie dwa otwory w ścianie zewnętrznej.

Czytaj więcej...

DSC03941Rozmowa z Piotrem Rezmerem, właścicielem firmy oferującej na szeroką skalę armaturę sanitarno-hydraulicznego.

- Czekając na rozmowę z Panem i pijąc kawę, byłem świadkiem pewnej sceny. Do salonu weszła klientka, chcąca kupić baterię do kuchni, a być może i cały zlew z oprzyrządowaniem. Sprzedawca po chwili rozmowy i poznaniu oczekiwań klientki co do funkcjonalności i koloru, designu baterii, pokazał katalog, informując że wzoru jaki chce klientka nie ma obecnie na stanie, lecz spodziewa się jutro dostawy z katalogowym produktem, który przykuł oko kobiety. Faktycznie sprowadzacie towar tak szybko?
- Tak, staramy się by nasz asortyment spełniał wymagania i oczekiwania naszych klientów. Chociaż ilość różnych, oferowanych przez nasz sklep produktów, liczona jest w tysiącach sztuk, to nasi pracownicy wiedzą doskonale że każdy klient to indywidualna sprzedaż, osobne oczekiwania. Przydaje się także nasza fachowa pomoc, gdy przyjdzie ktoś, kto na przykład chciałby zakupić część instalacji kanalizacyjnej, grzewczej, a nie bardzo wie jaki model wybrać, lub jak to zamontować.

Czytaj więcej...

PiotrHuzarPrezesKIPHKoszaliński "Denar" to prestiżowy konkurs, organizowany przez Koszalińską Izbę Przemysłowo- Handlową. Skierowany jest do regionalnych firm. Odbywa się co roku i cieszy się niesłabnącą popularnością. Laureatami "Denara" są firmy różnej wielkości, oraz różnych branż. O tegorocznej edycji rozmawiamy z Prezesem KIPH, Piotrem Huzarem.

- Kolejny "Denar" już niebawem. Ile firm zgłoszono do niego i w jakich kategoriach?

- W tym roku nominowanych zostało ponad 50 firm. Standardowo jak co roku w 4 kategoriach: firm mikro, małych, średnich, i dużych. Po raz kolejny Kapituła konkursu wręczy białego Denara, czyli nagrodę dla "objawienia roku"- firmy zaczynającej dopiero swoją działalność. W tym przypadku firma nie musi być nominowana, jest to wybór i decyzja Kapituły Konkursu.

- Jak wygląda cały proces przygotowania imprezy, oraz etapy wyłaniania firm zwycięskich?

- To miesiące przygotowań, ustaleń, poszukiwania sponsorów, artstów, planowanie części merytorycznej. Firmy zwycięskie wskazuje Kapituła, ale wybiera tylko spośród firm zgłoszonych do konkursu przez członków KIPH. Zgłoszone firmy nie muszą być członkiem naszej Izby.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

dominobiurorachunkowe2019baner

 

reklamamchecinski1

 

zyczenia1pokalogo 

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u