PiotrSkrzypczakRozmowa z Piotrem Skrzypczakiem, specjalistą zajmującym się tematyką sprzedaży.

- Przeprowadził Pan jakiś czas temu na zaproszenie Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej szkolenie dotyczące sprzedaży. Jak zostać więc mistrzem sprzedaży? Czy istnieje uniwersalna recepta?
- Nie ma uniwersalnej recepty, pozostaje tylko nauka, korzystanie z wiedzy tych najlepszych. Tylko tak możemy stać się „mistrzem sprzedaży”, oczywiście pod warunkiem, że ma się odpowiednie predyspozycje. Tylko poprzez naukę możemy poznać sekrety najlepszych sprzedawców i dzięki nim więcej sprzedawać, i nawiązywać lepsze relacje z klientem, bez tego nie mamy szans na rynku. Aktualnie rynek oferuje wiele różnych szkoleń z obszaru sprzedaży, dotyczą one technik sprzedaży, sztuki perswazji, mówią o relacjach z klientami oraz wszystkim co ma służyć do zwiększenia rentowności przedsięwzięć. Wszyscy oferują super szkolenia oraz warsztaty, wszelakie inne zajęcia które dają cała masę różnych porad, jak sprzedawać i co zrobić, aby klienci kupowali od Ciebie.

Czytaj więcej...

53648519 250625432511330 3782324333171441664 nRozmowa z prof.nadzw.dr.hab. Danutą Zawadzką, Prorektorem d.s. Kształcenia Politechniki Koszalińskiej.

Hasło inteligentnych specjalizacji pojawia się co jakiś czas od 2003 roku. W dokumencie Unii Europejskiej "Strategia 2020" sporo miejsca poświęcone jest właśnie na specjalizacje obejmujące inteligentny rozwój, będące siłą napędową gospodarki. Ostatnio naukowcy Politechniki Koszalińskiej oraz przedsiębiorcy z naszego miasta starają się określić, w jakich kierunkach powinien specjalizować się nasz region, aby być konkurencją dla innych.

- Czy faktycznie potrzebujemy inteligentnych specjalizacji?

- Inteligentne specjalizacje to przede wszystkim próba oddolnego spojrzenia na nasze regionalne kompetencje i możliwości rozwojowe. Nie ma regionów specjalizujących się we wszystkich branżach gospodarczych. Koncentrują się one zazwyczaj na swoich wewnętrznych zasobach i w oparciu o nie tworzą regionalną gospodarkę. Nowe podejście w zakresie polityki rozwoju regionów to partycypacyjny model wyłaniania specjalizacji i odkrywania potencjałów rozwojowych. Na bazie tego procesu tworzy się system współpracy regionalnej, w którym przedsiębiorcy, ośrodki naukowe, uczelnie wyższe i instytucje otoczenia biznesu, a także władze samorządowe wspólnie planują i realizują politykę rozwoju. Typowanie inteligentnych specjalizacji jest potrzebne z dwóch zasadniczych powodów: po pierwsze, jako pełnoprawny członek Unii Europejskiej zostaliśmy zobligowani do uruchomienia tego procesu.

Czytaj więcej...

marekjanuspraxis1O tym, jak spędzać Boże Narodzenie rozmawiamy z lekarzem chirurgiem Markiem Janusem, prezesem Prywatnej Lecznicy Chirurgicznej "Praxis" w Koszalinie. 

- Panie doktorze, jak powinniśmy obchodzić Boże Narodzenie z medycznego punktu widzenia?
- Na pewno rozważnie, jeśli chodzi o ilość jedzenia. Wskazany jest co prawda higieniczny tryb życia, nie tylko od święta, ale przy okazji Bożego Narodzenia powinniśmy zachować umiar w jedzeniu i piciu. Uwzględnić to, że te Święta nie polegają tylko na okupowaniu suto zastawionego stołu i podjadaniu w bezruchu na kanapie. Jasna sprawa, że są tradycje kulinarne związane ze świętami, ale są one tylko dodatkiem, nie treścią celebracji samą w sobie. Oprócz wymiaru duchowego Bożego Narodzenia, który jest bardzo ważny, tak samo istotne jest wykorzystanie tego okresu na wypoczynek, regenerację umysłową, psychiczną organizmu.

Czytaj więcej...

PiotrHuzarPrezesKIPHNiedawno na Politechnice Koszalińskiej odbyła się konferencja 4engi, która skierowana była do szerokiego grona odbiorców. O tym, czy impreza ta sie udała i jakie pozostawiła po sobie wrażenie, rozmawiamy z Piotrem Huzarem, Prezesem Koszalińskiej Izby Przemysłowo- Handlowej, współorganizatorem konferencji 4engi.

-4engi - czy impreza była w Pana odczuciu udana?
- Udana i to bardzo. Na wszystkich trzech prelekcjach aula była pełna. Duży entuzjazm spowodowała też możliwość zapoznania się na miejscu z działalnością ciekawych firm z regionu. Zainteresowaniem cieszyły się atrakcje, takie jak wydruk 3d, skanowanie przedmiotów laserem, gogle wirtualnej rzeczywistości czy „mini taśma” technologiczna.  Robiły one duże wrażenie na odwiedzających. Szacujemy że w dniu konferencji przez Wydział Mechaniczny Politechniki Koszalińskiej „przewinęło się” około 500 osób. To jest powód do zadowolenia, możemy przyjąć że wszystko „zagrało” jak chcieliśmy. Jest parę rzeczy do przemyślenia i poprawienia, ale to naturalne.

Czytaj więcej...

ElzbietaWarzynskaRozmowa z Elżbietą Warzyńską, prowadzącą firmę „Finansowo” zajmującą się usługami finansowymi. Rozmawiamy o tym, czy łatwo jest prowadzić własny biznes po pierwszym roku działalności.
- Czy decyzja o założeniu własnej firmy była trudna? Bała się Pani?
- Jestem człowiekiem wielkiej wiary i optymizmu, wierzę mocno że nic się bez przyczyny nie dzieje. Na podjęcie decyzji o założeniu własnej firmy miało wpływ wiele czynników z życia prywatnego oraz zawodowego. Nie ukrywam, że zawsze było to jednym z moich marzeń, które zrealizowałam. Prowadzenie własnej firmy jest bardzo odpowiedzialne, nie można sobie pozwolić na błędy bo mogą nas sporo kosztować. Oczywiście że się bałam nie wiedziałam co przyniesie mi los i jak wszystko się potoczy. Co dzień zadawałam sobie pytania : czy aby dam radę, czy jestem w stanie udźwignąć to wszystko co sobie zaplanowałam, czy zrealizuję zamierzone cele? Nie należę do osób które łatwo się poddają i udało się: właśnie minął rok. Jednak nie przestaję się rozwijać, cały czas ciężko pracuje nad sobą i swoją firmą, jestem jeszcze w fazie rozwoju. Poświęcam mnóstwo czasu na naukę, uczestniczę w wielu szkoleniach, zdobywam nowe doświadczenia i spełniam się w tym, co lubię robić.

Czytaj więcej...

zdjecie ASIAFirma Poka Logo działa już rok. O tym, czy warto prowadzić swój biznes, oraz o wyzwaniach za tym idących opowiada Joanna Adamczyk, właścicielka.

- Rok działalności firmy to z pewnością trudny okres. Co jest najważniejsze w początkowej fazie rozwoju firmy?
-Poka Logo to mój pomysł, moja wiedza, moja praca. Oczywiście, to był bardzo trudny okres, pełen stresu, niepewności, wyrzeczeń, ogrom pracy. To też czas wielkiej radości, satysfakcji z każdego spotkania, zrealizowanego zlecenia. To rok nowych doświadczeń, nowych ludzi. Większość ludzi mówiła: „najgorszy jest pierwszy rok” i na to szczerze liczę! Najważniejsze jest chyba to, to żeby klienci się o nas dowiedzieli, mieli okazję nas poznać, wiedzieć że istniejemy i oferujemy wysoką jakość. Bez tego nie mamy szans, aby ktoś w ogóle zainteresował się naszą działalnością, brał ją pod uwagę, porównywał z inną, by dokonać ostatecznego wyboru.

Czytaj więcej...

Tadeusz Bohdal 4Rozmowa z Rektorem Politechniki Koszalińskiej , Prof. dr hab. inż.Tadeusz Bohdalem.

- Panie Rektorze, nie od dziś wiadomo że Politechnika współpracuje z koszalińskimi firmami. Na czym polega ta współpraca?
- Politechnika Koszalińska oprócz kształcenia studentów prowadzi prace naukowo - badawcze o charakterze poznawczym i stosowanym. Te ostatnie są najczęściej finansowane przez podmioty otoczenia gospodarczego. Są to tak zwane usługi badawcze wykonywane na zlecenie firm. Do grona tego należą firmy z całej Polski, w tym również z Pomorza Środkowego. Taka współpraca gwarantuje realizację wspólnych projektów, badań naukowych, ale też przynosi korzyści w obszarze kształcenia.

Czytaj więcej...

IMG 2391Rozmowa z Olgierdem Geblewiczem, Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego

- Panie Marszałku, czy współpraca samorządu i biznesu jest praktycznie możliwa i wybiega poza sferę planów i strategii? W jakiej formie?

- To nie jest kwestia możliwości, tylko konieczność i to na wielu płaszczyznach. 10 lat temu mieliśmy mało inwestorów, ubogą ofertę inwestycyjną i drugie najwyższe bezrobocie w Polsce. Wyzwaniem była pomoc w tworzeniu miejsc pracy. Bez współpracy z biznesem to by się nie udało. Miałem swoje doświadczenia z początku pracy w samorządzie, jeszcze w Goleniowie, gdzie stworzyliśmy Specjalną Strefę Ekonomiczną. Chcieliśmy ściągać inwestorów, oraz wspierać eksporterów. Zaczęliśmy to robić kierując środki unijne na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, wsparcie konkurencyjności przedsiębiorstw, czy organizując szereg szkoleń.

Czytaj więcej...

michalchmielairtransfer„Luksus dla każdego” brzmi dość nielogicznie gdyż ekskluzywność nie może być zaadresowana dla każdego. A jednak! Koszalińska firma Air- Transfer uruchomiła jakiś czas temu usługę vip-transfer. Dzięki niej można przejechać się Mercedesem klasy E. Koszt? Już od 1,30 zł netto za kilometr. Jak to możliwe- wyjaśnia w rozmowie Michał Chmiel, współwłaściciel firmy Air-Transfer.pl

- Oferta ekskluzywnego, indywidualnego przewozu osób, czyli vip-transfer, oferowana przez Państwa firmę dostępna jest od ponad roku i zdaje się, że popularność tej usługi wzrasta?
- Zacznę może od tego, że idea vip-transfer związana jest z rozwojem naszej dotychczasowej działalności. Wśród naszych klientów pojawiały się pytania o możliwość indywidualnego przewozu, dlatego postanowiliśmy zainwestować w nowoczesne i ekskluzywne auta, by taką usługę zaoferować. Nasza flota obecnie składa się z eleganckiej limuzyny- Mercedesa E-klasy, Mercedesa Sprintera – w wersji Mały i Duży, oraz Mercedesa Tourismo, czyli autokaru, który jest idealny na dalekie podróże. Już za miesiąc dojdzie nam Mercedes klasy V 7- osobowy mikrobus, dedykowany osobom, które cenią sobie komfort, wygodę i jakość Mercedesa.

Czytaj więcej...

Piotr FlensPiotr Flens jest znanym w regionie przedsiębiorcą budowlanym. To także osoba o dużym poczuciu humoru i sporym dystansie do siebie. A jaki był "Flensio" jako uczeń? Opowiada nam o tym w wywiadzie.

- Jak wspomina Pan swoje lata nauki szkolnej w liceum oraz "podstawówce"? 

- Ten okres to wspomnienia o rodzicach, rodzeństwie starszym o 15 lat. Szkoła podstawowa to pierwsze zainteresowania modelarstwem lotniczym, ale także pierwsze konkursy recytatorskie. To pierwsi koledzy i koleżanki.Pierwsza sympatia i potańcówki tak zwane "fajfy" i piosenka ,,Ostatni walc " Engelberta Humperdinck'a .Liceum to kabaret TERABAK, pierwsza szkolna miłość, ugruntowane zainteresowania nazwijmy to... wojenno-morskie.

- To ciekawe, a jak się one objawiały?
- Napisałem ksiązkę "Historia budowy okrętów lata 1920-1970". Otrzymałem za nią 1 miejsce w regionie wielkopolskim i 2-gie w Polsce. Interesowałem sie modelarstwem i historią II wojny na morzu. Przedmioty, które lubiłem to historia i język polski, oraz fizyka.

Czytaj więcej...

45707079 10210689815760386 5955559320883036160 nRozmowa z Elżbietą Warzyńską, prowadzącą firmę zajmującą się usługami finansowymi.

-Na co zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Czy potrzebne nam są wszystkie opcje?
-Ubezpieczenia w innych krajach są dużo powszechniejszym narzędziem w finansach osobistych zwykłych ludzi niż w Polsce. Musimy sobie w końcu uświadomić że ubezpieczenia pozwalają zabezpieczyć najbliższych na wypadek całkowicie niekorzystnych zdarzeń życiowych. Od czego właściwie chronią? Ubezpieczenie np. domu czy mieszkania daje finansową ochronę przed skutkami takich wydarzeń jak zalanie, pożar czy wandalizm a ubezpieczenie OC samochodu chroni przed kosztami spowodowanego przez nas wypadku.  Natomiast ubezpieczenia na życie wypłacane są osobom uprawnionym w razie śmierci ubezpieczonego.  Wybierając ofertę dla siebie musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na to co zawarte jest za zakresie ubezpieczenia , jakie zdarzenia są objęte ochroną oraz w jakiej wysokości jest sumy ubezpieczenia. Oczywistym jest że im szerszy jest zakres ubezpieczenia tym lepiej jesteśmy chronieni.

Czytaj więcej...

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u