pogonmeczZ optymizmem do kolejnego meczu podchodzą zawodnicy i sztab szkoleniowy Pogoni Szczecin. W sobotę Portowcy zmierzą się z Piastem w Gliwicach.- Sytuacja kadrowa zaczyna się poprawiać. David Niepsuj nie trenuje jeszcze w pełni z drużyną, ale już jest tego blisko. Adam Frączczak wrócił z Niemiec z maską i dzisiaj już weźmie udział w zajęciach. Hubert Matynia jest w treningu, a Aka trenuje indywidualnie. Pozostali są zdrowi – mówi trener Kazimierz Moskal. Szczecinianie wyruszą na Górny Śląsk w piątek rano. W czwartek odbędą ostatnie zajęcia przy Twardowskiego.

- Przed każdym meczem analizujemy rywala. Piasta pokażemy zawodnikom dzisiaj. Były tam pewne zmiany, ale mocne strony się nie zmieniły. Styl gry jest podobny do tego z ubiegłego sezonu. Zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to łatwy mecz. My czekaliśmy na nasze pierwsze zwycięstwo w lidze, każdy tego posmakował i chce więcej – zapewnia opiekun Dumy Pomorza. Po udanym meczu z Bruk-Betem Termaliką możliwe są rotacje w składzie. Trener Moskal nie przywiązuje wagi do zasady „zwycięskiego składu się nie zmienia". - Nigdy nie hołdowałem takiej zasadzie, ale oczywiście też zdarzały się takie sytuacje. Nie przywiązuje o tego wagi, absolutnie – zapewnia szkoleniowiec.

Miniony tydzień „granatowo-bordowi" zakończyli z ładnie dla oka wyglądającym bilansem bramkowym 10-1. Szczególnie oddająca styl Pogoni była sytuacja na ławce rezerwowych podczas meczu ze „Słonikami". Po golu na 3:0, trener Maciej Musiał dopingował głośno Portowców do zdobywania kolejnych bramek - W każdym meczu są takie ważne momenty, gdy nie można dopuścić, by wkradła się zbyt duża pewność siebie lub nonszalancja. Zresztą mówiłem na początku, że chcemy zmienić sposób gry, chcemy grać ładnie, efektywnie i zdobywać gole. Jeśli można wygrać 2:0, to trzeba wygrać właśnie tyle, jeśli można wygrać 5:0, to też należy do tego dążyć. Po to wychodzimy na boisko, aby zdobywać gole – zaznacza Kazimierz Moskal.

Terminy najbliższych spotkań Pogoni Szczecin:
6. kolejka: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin, 20 sierpnia, sobota, g. 18 - w Gliwicach
7. kolejka: Pogoń Szczecin - Cracovia, 27 sierpnia, sobota, g. 15:30 - w Szczecinie
8. kolejka: Lech Poznań - Pogoń Szczecin, 11 września, niedziela, g. 15:30 - w Poznaniu
9. kolejka: Wisła Płock - Pogoń Szczecn, 17 września, sobota, g. 18 - w Płocku

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u