da
W niedzielę, 24 kwietnia, na Wałach Chrobrego, o godzinie 12.00 w 60. rocznicę uchwalenia prawa dającego kobietom możliwość decydowania o swoim życiu, zdrowiu i rodzinie będziemy protestować przeciwko próbom narzucenia ideologii na nasze życiowe wybory. Protestujemy milcząc. Ale też zadudnimy i przemówimy.

Uważamy, że kobiety są rozumne, odpowiedzialne i dokonują najlepszych w danym momencie decyzji. Wybór i odpowiedzialność należy do nich. Nie można wymuszać heroizmu. Jest to protest przeciwko zaostrzeniu ustawy aborcyjnej. Protest przeciwko odbieraniu kobietom prawa do decydowania o własnym życiu. W Polsce nie ma edukacji seksualnej, powszechnego dostępu do środków antykoncepcyjnych, utrudnia się wykonywanie legalnych aborcji, stygmatyzuje i potępia kobiety, a jednocześnie przymyka oczy na podziemie aborcyjne.

Każdego roku około 100.000-150.000 Polek dokonuje nielegalnej aborcji. W Polsce żyje ok. 5 milionów Polek, które – pozbawione wiedzy i środków antykoncepcyjnych, ale też na skutek przemocy seksualnej – zdecydowały się przynajmniej raz w życiu o przerwaniu ciąży. Co trzecia kobieta dokonująca aborcji na Wyspach Brytyjskich to Polka, a aż 80% imigrantek wykonujących ten zabieg to nasze rodaczki. Potrzebujemy wiedzy i powszechnej antykoncepcji, a nie straszenia i karania. W Polsce jest też 250.000 dłużników alimentacyjnych i ok. 600.000 niepłacących alimenty - o nich się nie mówi. Bo kobiety sobie poradzą. 

Kobiety mówią DOŚĆ!

Protest przygotowany jest przez szczecińską grupę DZIEWUCHY DZIEWUCHOM, która powstała 01 kwietnia 2016 na znak protestu przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Szczecińska grupa liczy ponad 2 600 osób. Na grupie ogólnopolskiej jest ponad 105 000. Polska byłaby 7 państwem na świecie o tak drakońskim podejściu do prawa reprodukcyjnego.

Inga Kurek

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u