logozrot15latW tym roku Gala Turystyczna odbywa się pod znakiem 15-lecia Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznejw pięknym otoczeniu Opery na szczecińskim Zamku, oczywiście z akcentami artystycznymi. ZROT jest najstarszą tego typu organizacją w Polsce. Podstawą do jej powstania była Ustawa o Polskiej Organizacji Turystycznej. Jednak w województwie zachodniopomorskim budowę nowych struktur rozpoczęto jeszcze w 1999 roku - w październiku tamtego roku Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego powołał Zachodniopomorską Radę Turystyki, która pełniła rolę jego organu doradczego w dziedzinie turystyki.

Rada za swój główny cel postawiła sobie doprowadzenie do utworzenia w województwie Regionalnej Organizacji Turystycznej. Efektem wspólnych z Urzędem Marszałkowskim działań było podjęcie przez Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego uchwały o przystąpieniu Województwa Zachodniopomorskiego w charakterze członka założyciela do Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna powołana została na zebraniu założycielskim w dniu 15 lutego 2001 r. Dwunastu członków założycieli (w tym Województwo Zachodniopomorskie) zadeklarowało utworzenie w naszym województwie ROT-u w formie związku stowarzyszeń. Organizacja wpisana została do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 7 maja 2001 r., a pierwszy zarząd wybrany został 27 czerwca 2001 r.

Mimo, że kalendarzowy jubileusz ZROT wypadł w ubiegłym roku, to jego uroczyste obchody zdecydowano się zorganizować dopiero w tym roku, przyjmując jako podstawę, że ZROT swoją działalność praktycznie rozpoczął w roku 2002, po uprzednim uporządkowaniu wszystkich spraw formalnych i rejestrowych.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u