logooperynazamkuWiele miast latem pustoszeje. Mieszkańcy wyjeżdżają na urlopy, tłumnie zasiadając na nadmorskich plażach lub w górskich kurortach. Szczecin z tej wakacyjnej tradycji w tym roku się wyłamuje, stając się w sierpniu miejscem równie atrakcyjnym, co zagraniczne cele wojaży. Na początku sierpnia w Szcecinie ma miejsce Wielki Zlot Żaglowców (5-8 sierpnia 2017 roku), potem – (11 i 12 sierpnia 2017) Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Opera na Zamku w Szczecinie znakomicie wpisuje się swoją premierą spektakularnego widowiska plenerowego, pierwszego takiego w Polsce - „Pajaców” Ruggera Leoncavalla w oba te wydarzenia. 11 sierpnia 2017 roku Opera będzie w kilku miejscach w Szczecinie ze swoimi minispektaklami, baletem, capoeirą, szczudlarzami, by barwnym korowodem przejść na główną scenę. „Pajace”pokazane będą w Teatrze Letnim nie tylko naszym stałym widzom, ale też turystom, którzy akurat tego dnia będą chcieli spędzić miły wieczór w Szczecinie.

„Śmiej się, pajacu”, „komedia skończona” – pamiętają Państwo te słowa? To właśnie z tej opery, która w szczecińskim wydaniu będzie wielkim, spektakularnym przedstawieniem z udziałem chóru miejskiego. Reżyserii tego dzieła podjął się Michał Znaniecki, znany na całym świecie, rozchwytywany przez najlepsze sceny artysta, który wszystko co ma w rękach, dzięki swojej niezwykłej wyobraźni, zamienia w złoto. „Pajace” to genialne przedstawienie, które długo zostanie gościom Opery w pamięci. Michał Znaniecki zedrze maski z artystów i z widzów. Piękna scenografia, barwne kostiumy, teatr w teatrze, historia miłości w trupie wędrownych, śmiech przez łzy i łzy przez śmiech – to odbicie naszego życia.

 

Uwaga - spoiler! Dojdzie do zbrodni…. I niespodzianka! Spektakl można obejrzeć jedynie za … 60 groszy! To prezent na 60-lecie Opery na Zamku.
Szczegóły na temat widowiska i minispektakli oraz rezerwacji biletów na stronie www.opera.szczecin.pl

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u