ideaIdea to nie tylko pomysł na biznes. To także koszalińska Kancelaria Rachunkowa IDEA prowadzona przez Dorotę Bogacz. Oto, co opowiada o swojej działalności biznesowej.

- Jakie standardy realizuje Pani w swojej firmie?

- Współpraca z moją Kancelarią ma stanowić zadowolenie i satysfakcję, a Klient powinien skoncentrować się wyłącznie na idei i strategii działania firmy. Stąd też nazwa IDEA mojego biura. Oferujemy kompleksową obsługę rachunkowo-księgową, której uzupełnieniem jest kompletna obsługa prawna i doradztwo podatkowe.

- Od jak dawna działa Pani na rynku?

- Działamy na rynku od lutego 2010 roku, więc już 6 lat. Priorytetem jest zapewnienie naszym Klientom maksymalnego komfortu prowadzenia działalności gospodarczej, poprzez przejęcie ich obowiązków wobec organów administracji publicznej. Prowadzenie tego typu działalności sprawia ,że problemy moich klientów sa także moimi problemami. To ja reprezentuję wszystkie firmy podczas kontroli, przekazuję dokumenty udzielam informacji.

- To wymaga wszechstronności i wiedzy?

- Prowadząc biuro rachunkowe trzeba orientowac się nie tylko w przepisach podatkowych, ale także w prawie budowlanym, transporcie, handlu, gastronomii etc. Każda branża ma swoją specyfikę dzialalności.

- Z czym głównie borykają się Pani klienci, co jest bolączką przedsiębiorców?
- Głównym problemem prowadzenia działalności gospodarczej są często zmieniające się przepisy prawa podatkowego , a także nie jednolite interpretacje przepisów przez organy prawne. Kancelaria ponosi pełną odpowiedzialność za prawidłowość prowadzonych ksiąg i rozliczeń klientów przed US i ZUS.Posiadamy uprawnienia Ministerstwa Finansów oraz ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej biura rachunkowego. Nie zawsze zwracają na to uwagę podatnicy podpisując umowe z biurem, a powinni. Jest to między innymi zabezpieczenie także ich interesów.

- Dużo się Pani szkoli?
- Wymogi rynku sprawiają, że należy ciągle poszerzać wiedzę i ofertę. Moja kancleria prowadzi ewidencję także w walucie obcej EURO, GBP ponieważ firmy z którymi współpracuję działają nie tylko na naszym rynku lokalnym. Cieszy mnie kiedy się rozwijają, otwierają nowe odziały , zatrudniają nowych pracowników. Ich rozwoj to także rozwój mojej firmy.

Wiecej o kancelarii: tutaj

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u