arkaa1

Zawory. Niby zwykła sprawa, prozaiczne urządzenie z pokrętłem. U każdego w domu zawory są zamontowane w systemach grzewczych, czy też w instalacji sanitarnej. Mnie także wydawało się, że jakość i kształt zaworu nie ma znaczenia, dopóki parę lat temu nie robiłem remontu łazienki, a wiązała się z tym wymiana rur i całej instalacji. Ze slangu używanego przez majstra, oprócz niecenzuralnych określeń na tandetny materiał, wyłapałem że trzeba kupić lepszy, czyli droższy zawór, bo "coś tam, coś tam" się wyrobi i rura może ..- tu znowu padło niecenzuralne stwierdzenie. Wydałem trochę więcej, ale instalacja działa do dziś. Jestem laikiem, fachowcy z firmy Arka w Sianowie wiedzą o zaworach zdecydowanie więcej. W końcu sprzedają miesięcznie 150 tysięcy sztuk tych produktów.

arkaa3

Firma Arka prowadzona jest przez czterech wspólników: Ryszarda Witkowskiego, Tomasza Pawłowskiego, oraz jego brata- Andrzeja Pawłowskiego i Jakuba Gronka. Arka zaopatruje setki dobrych sklepów i hurtowni z branży inastalacyjnej i sanitarnej w Polsce. Pracują tu 72 osoby, a magazyny firmy pękają w szwach. - Mamy w naszej firmie dział projektowy, gdzie pomysły przelewane są na ekran komputera. Mamy zaprojektowanych 12 rodzin różnych wzorców dla baterii łazienkowych, do tego całą gamę zestawów prysznicowych i innej armatury – wyjaśnia Jakub Gronek, jeden ze wspólników, odpowiedzialny za dział projektowy i asortyment zaworów. Zawory generalnie mozna podzielić na kulowe, kątowe, czy grzejnikowe, w tym termostatyczne. Każdy z nich, produkowany i oferowany przez Arkę, jest wykonany z komponentów wysokiej jakości. Zawory nadają się do użytkowania w domu, jak też na zewnątrz, choćby w ogrodzie.

To, co nas wyróżnia, to przede wszystkim projekty dostosowane do polskiego rynku. Mam tu na myśli doświadczenia instalatorów, gust estetyczny klientów, klimat, by nasze zawory ogrodowe zamarzając, nie pękały i nie powodowały zalań -opowiada Jakub Gronek.
Przydatne okazuje się ponad 20 letnie doświadczenie założycieli Arki w branży instalacyjnej. Dzięki temu łatwiej wsłuchać się w potrzeby klientów i odbiorców.

arkaa4Jaki zawór warto wybrać, by spełnił oczekiwania? Powinien być wykonany z europejskiego, certyfikowanego mosiądzu, a uszczelnienia z odpornego na ścieranie teflonu. Zawór powinien być odporny na wielokrotność cyklów "otwórz-zamknij". - Dobry produkt jest praktycznie nie do zdarcia- zapewnia Jakub Gronek- co nie oznacza, że musi być niebotycznie drogi. Ważna jest jakość i żywotność.

logoNowe projekty zaworów są przez firmę opatentowane. Najnowszą perełką jest wspomniany już, odporny na warunki pogodowe zawór ogrodowy, który posiada dwa wyloty do podłączenia węży z wodą. Jego nazwa handlowa to "OGRÓD BIS". Niedługo planowane jest wypuszczenie tego produktu na rynki polskie i zagraniczne.

Okazuje się, że tuż pod ręką mamy twórców nowoczesnej myśli technicznej. Myślę, że Sianów będzie znany nie tylko z nieistniejącej już fabryki zapałek.

Tomasz Wojciechowski

  • arkaa1arkaa1
  • arkaa2arkaa2
  • arkaa3arkaa3
  • arkaa4arkaa4

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u