Mikroserwis rozpoczął działalność w roku 2000. Początkowo, jako sklep komputerowy, który miał pełnić funkcję marketingowo-wizerunkową dla właściwej działalności, jaką od początku był „Outsourcing IT”. Sklep przy ul. Okrzei 3 cieszył się dużym zainteresowaniem, skutkiem czego stał się jednym z najczęściej odwiedzanych salonów komputerowych, aczkolwiek jeszcze skuteczniej rozwijał się w firmie tzw. „dział obsługi firm”, aż w 2005r. właściciel Mikroserwis – Robert Bodendorf – zdecydował o koncentracji na usługach informatycznych dla firm i instytucji. Przybywało umów z coraz większymi firmami, i o coraz większym zakresie usług. Jednocześnie przedsiębiorstwo znajdowało się w czołówce regionalnych partnerów Comarch ERP, wdrażając nowoczesne narzędzia informatyczne wspomagające zarządzanie przedsiębiorstwem.


W roku 2007 Pan Robert zaczął realizować swoje kolejne marzenie, jakim było tworzenie własnego oprogramowania, aż w roku 2011 wyodrębnił spółkę o nazwie Business Software, która tworzy programy dla branży hotelarskiej i produkcyjnej. Ta ostatnia branża jest obecnie „języczkiem uwagi” nowej spółki, czego dowodem są aplikacje stworzone dla takich firm, jak producent szyb samochodowych (Nordglass), producent kosmetyków, chemii gospodarczej i opakowań (MPS International), czy producent lodów i innych mrożonek (Jaś). Jakie to aplikacje? To m.in. autorskie rozwiązanie klasy „Business Intelligence”, to programy wspomagające zarządzanie magazynem przy wykorzystaniu kodów kreskowych, czy aplikacje wspomagające organizowanie procesu produkcyjnego.

Jednocześnie następował sukcesywny rozwój MIKROSERWIS, np. poprzez włączenie do oferty w roku 2009 - usług z zakresu „IT Security”. Obecnie nadal większościowym udziałowcem obu spółek jest Robert Bodendorf, ale w roku 2012 przekazał on część udziałów dwóm wybitnym informatykom, tj. Sebastianowi Możejko, który pasjonuje się tematyką IT Security (kryptologia i polityka bezpieczeństwa) oraz wszystkim, co jest związane z tzw. „ładem informatycznym”, a także Jakubowi Talewskiemu, który w dniu otrzymania udziałów obchodził dziesięciolecie zatrudnienia w tej spółce. Jak się dowiedzieliśmy, to właśnie Pan Jakub Talewski zarządza teraz spółką MIKROSERWIS, będąc jednocześnie głównym specjalistą (pasjonatem) w dziedzinie rozwiązań serwerowych. W jej ofercie znajduje się „Outsourcing IT” i systemy klasy ERP, ale firma oferuje również doradztwo, które jest możliwe dzięki wykonywanym audytom informatycznym, a jeden z nich – jak zapewnia nas Pan Robert – przeprowadzany jest nieodpłatnie.

Więcej na stronie www.mikroserwis.pl

 

Komentarze   

Piter
0 #1 Piter 2015-06-14 19:28
Gratuluję.
Kto jest autorem tego artykułu, bo chciałbym się skontaktować
Cytować

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u