andrzejpawlowskiarkasianowRok 2018 był dla sianowskiej firmy ARKA bardzo pracowity i zarazem owocny. Powiększyliśmy skład naszego Zespołu o 14 osób, tak więc jest nas już prawie setka. Sprzedażowo odnotowaliśmy rekordowy od pięciu lat wzrost obrotów o 21%. Rozwijaliśmy współpracę z Politechniką Koszalińską poprzez organizowanie praktyk zawodowych, zlecanie kolejnych badań prototypów naszych produktów oraz uczestnictwo w Konferencji Nowoczesnych Rozwiązań dla Inżynierów – 4engi. W kwietniu braliśmy udział w Targach INSTALACJE w Poznaniu, na których prezentowaliśmy zaprojektowane przez nas produkty. Jeden z nich – mrozoodporny zawór czerpalny OGRÓD BIS zdobył Złoty Medal MTP 2018 oraz został wybrany najlepszym produktem w ogólnym głosowaniu zdobywając Złoty Medal MTP 2018 Wybór Konsumentów.

Również pod kątem inwestycji był to najlepszy rok w historii firmy, a to za sprawą budowy magazynu wysokiego składowania o pojemności 5200 miejsc paletowych, który stanął obok dotychczasowych magazynów w Sianowie. Ponieważ jedną z pasji współwłaścicieli firmy jest morsowanie, zorganizowaliśmy zimą wspólnie z naszymi klientami dwa Zloty Morsów Calido w których uczestniczyło ponad 200 osób.

 

Ważne dla nas jest pomaganie osobom potrzebującym, dlatego z wielką przyjemnością nasza Drużyna Piłkarska uczestniczyła w pięciu turniejach charytatywnych. Kontynuowaliśmy współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom MAGIA oraz Sianowską Fundacją JESTEŚMY RAZEM, przekazując ustalone kwoty od każdego sprzedanego zaworu Calido oraz od każdej sprzedanej baterii Duro. Wspomagaliśmy również ludzi niezwykłych z naszego terenu: Pana Józefa Szczeblewskiego, który o kulach przebiegł z Bydgoszczy do Ustrzyk Dolnych zbierając na nową protezę nogi oraz niezwykle zdolnego driftera Adama Zalewskiego RUBIKA, który zdobył vice-mistrzostwo w formule Drift Masters Grand Prix 2018.

Wyniki firmy zostały dostrzeżone na zewnątrz; w październiku otrzymaliśmy nagrodę ORŁY WPROST 2018, znajdując się tym samym w gronie firm które osiągnęły największy przeciętny procentowy wzrost zysku netto w ciągu ostatnich trzech lat.

Andrzej Pawłowski

autor jest współwłaścicielem firmy

 

ARKA Boże Narodzenie 2018

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u