andrzejpawlowskiarkasianowRok 2018 był dla sianowskiej firmy ARKA bardzo pracowity i zarazem owocny. Powiększyliśmy skład naszego Zespołu o 14 osób, tak więc jest nas już prawie setka. Sprzedażowo odnotowaliśmy rekordowy od pięciu lat wzrost obrotów o 21%. Rozwijaliśmy współpracę z Politechniką Koszalińską poprzez organizowanie praktyk zawodowych, zlecanie kolejnych badań prototypów naszych produktów oraz uczestnictwo w Konferencji Nowoczesnych Rozwiązań dla Inżynierów – 4engi. W kwietniu braliśmy udział w Targach INSTALACJE w Poznaniu, na których prezentowaliśmy zaprojektowane przez nas produkty. Jeden z nich – mrozoodporny zawór czerpalny OGRÓD BIS zdobył Złoty Medal MTP 2018 oraz został wybrany najlepszym produktem w ogólnym głosowaniu zdobywając Złoty Medal MTP 2018 Wybór Konsumentów.

Również pod kątem inwestycji był to najlepszy rok w historii firmy, a to za sprawą budowy magazynu wysokiego składowania o pojemności 5200 miejsc paletowych, który stanął obok dotychczasowych magazynów w Sianowie. Ponieważ jedną z pasji współwłaścicieli firmy jest morsowanie, zorganizowaliśmy zimą wspólnie z naszymi klientami dwa Zloty Morsów Calido w których uczestniczyło ponad 200 osób.

 

Ważne dla nas jest pomaganie osobom potrzebującym, dlatego z wielką przyjemnością nasza Drużyna Piłkarska uczestniczyła w pięciu turniejach charytatywnych. Kontynuowaliśmy współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom MAGIA oraz Sianowską Fundacją JESTEŚMY RAZEM, przekazując ustalone kwoty od każdego sprzedanego zaworu Calido oraz od każdej sprzedanej baterii Duro. Wspomagaliśmy również ludzi niezwykłych z naszego terenu: Pana Józefa Szczeblewskiego, który o kulach przebiegł z Bydgoszczy do Ustrzyk Dolnych zbierając na nową protezę nogi oraz niezwykle zdolnego driftera Adama Zalewskiego RUBIKA, który zdobył vice-mistrzostwo w formule Drift Masters Grand Prix 2018.

Wyniki firmy zostały dostrzeżone na zewnątrz; w październiku otrzymaliśmy nagrodę ORŁY WPROST 2018, znajdując się tym samym w gronie firm które osiągnęły największy przeciętny procentowy wzrost zysku netto w ciągu ostatnich trzech lat.

Andrzej Pawłowski

autor jest współwłaścicielem firmy

 

ARKA Boże Narodzenie 2018

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u