maciejberlickiOd jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej rozgorzała dyskusja o ograniczeniu do dwóch kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz o tym, że dotyczyć to będzie już kadencji w latach poprzednich. To oczywiście w prosty sposób spowodowałoby, że nie mógłbym kandydować na stanowisko Burmistrza GiM Sianów w 2018 r. Oczywiście spotykam się z wieloma pytaniami, co o tym sądzę. Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Bo z jednej strony padłyby argumenty, że za wszelka cenę bronię „swojego stołka”, że pomysł ten nie podoba mi się, gdyż chcę dalej być burmistrzem. Bo chcę.

Oczywiście patrząc od innej strony pojawiają się argumenty o działaniu prawa wstecz, o ograniczeniu nam (osobom pełniącym funkcje o których wyżej) biernego prawa wyborczego, a wyborcom (mieszkańcom) ograniczenia ich czynnego prawa wyborczego. Co głos to inna opinia.

Mówi się o tej sprawie dużo i wśród polityków różnych ugrupować i wśród wielu komentatorów życia publicznego w Polsce. Przyznam szczerze, ze trochę już przestałem słuchać tej dyskusji, po przede wszystkim prawo tworzone jest w polskim parlamencie, a my tu po prostu przyjmiemy je do wiadomości. I to, niestety, bez względu na to czy nam się podoba czy nie.

Ważne jest jednak co innego. Jesteśmy w naszym samorządzie w trakcie wielu zadań, mamy wiele pomysłów. I mogę obiecać, że najważniejsze jest teraz to, aby je realizować, aby pracować na rzecz społeczności lokalnej. O przyszłości samorządowej przyjdzie jeszcze czas pomyśleć.

 

Maciej Berlicki

 

autor jest burmistrzem Miasta i Gminy Sianów

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u