Marek Józków o sobie:

  • Czemu akurat Koszalin?

Pochodzę z Działdowa, to urokliwa miejscowość na Mazurach. Do Koszalina trafiłem z powodów zawodowych. Moją wielką, życiową pasją jest fotografia i tu znalazłem zatrudnienie najpierw jako technik fotograf w Wojewódzkim Zarządzie Kin, następnie między innymi jako fotoreporter pierwszej prywatnej gazety Goniec Pomorski.

 

  • Fotografia to dla mnie…

Sposób na wyrażenie siebie i trwająca od ponad 50 lat przygoda. Fotografią zajmuję się profesjonalnie, mając nawet ukończoną edukację specjalistyczną w tym kierunku. Szczególnie zafascynował mnie na początku duży format, obraz, cień, fotografia jako nośnik, do ukazania emocji i barw.

  • Ulubione tematy fotografii?

Zdecydowanie przyroda, piękno naszego Bałtyku. Bardzo lubię fotografię reportażową, pejzaże. Widać to po ilości robionych zdjęć i prezentacji wystawowych.

  • Pierwsze kroki w fotografii…

 To był aparat Druh, formatu 6×6, polskiej produkcji. Dobry jak an tamte czasy sprzęt. W latach 90 przerzuciłem się na Pentaxa i był to mój ostatni aparat analogowy.

  • Fotografia cyfrowa …

- Na pewno daje większe możliwości, ale wprawione oko fotografa dostrzeże przeróbki cyfrowe zdjęcia, więc korekty trzeba dokonywać z umiarem. Trzeba uważać z ilością efektów i sposobem obróbki, aby forma nie przerosła treści.

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u