roweriaRozmowa z Przemysławem Kańskim z Koszalińskiego Stowarzyszenia Rowerowego "Roweria"

- Skąd pomysł na stworzenie stowarzyszenia promującego rowerowe wyprawy i aktywne spędzanie wolnego czasu w gronie podobnych zapaleńców?

- Pomysł zrodził się ze wspólnych zainteresowań i sposobu spędzania wolnego czasu, oraz chęci podzielenia się swoją pasją z innymi- a przy okazji chęcią zrobienia czegoś dla innych. Aktualnie stowarzyszenie ma 60 członków,
aby zostać członkiem stowarzyszenia trzeba wyrazić chęć przystąpienia oraz uczestniczyć we wspólnych wyjazdach.

- No właśnie, co to za wyjazdy?

- Organizujemy np. co roczny ogólnopolski rajd rowerowy dookoła Koszalina, w tym roku będzie to już 10 rajd. Współorganizujemy również coroczny Rajd Pielęgniarek i Położnych. Poza tym, organizujemy co sobotę wspólne wyjazd , dostępne dla wszystkich chętnych.

Włączamy się również w działalność innych instytucji i organizacji np. kluby osiedlowe, ZORD.

- Co takiego daje jazda rowerem?

- Rower daje poczucie wolności i swobody, jest środkiem komunikacji, ale również pozwala spędzić aktywnie czas i wypocząć. Wszędzie gdzie się dojedzie samochodem dojedzie się również rowerem, ale w drugą stronę takiej zależność już nie ma.

roweria1

- Jazda wyczynowa, czy amatorska?

- Jeździć rowerem to frajda sama w sobie i nie ma znaczenia, czy robimy to wyczynowo, czy amatorsko, dla przyjemności. Tak naprawdę, każdy rodzaj jazdy da dużo radości. Styl i sposób jazdy dostosować do swoich oczekiwań i możliwości. Jazda na rowerze nie dość, że jest dobra da naszego zdrowia fizycznego to jeszcze poprawia samopoczucie psychiczne.

- I chyba rowery są coraz bardziej popularne? Wystarczy spojrzeć na ilość ścieżek rowerowych w miastach, czy nawet na otwartej przestrzeni.

- Rowerzystów jest coraz więcej i przybywa ich wraz z rozwojem infrastruktury rowerowej (ścieżki, pasy, przejazdy), oraz wraz z coraz większym zakorkwaniem miasta. Obecnie rower nie jest już tylko przedmiotem dla zapaleńców, jeździ się rowrami do pracy, na zakupy, w odwiedziny. Jeździ się równie obecnie rowerem nie tylko wiosną, latem i jesienią ale również zimą.

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Wiecej o stowarzyszeniu na: www.roweriakoszalin.pl

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u