pawelwykrzykowskitennisacademy,teniskoszalin,naukatenisakoszalinTenis kiedyś był grą dla elity, ekskluzywnym, kosztownym sportem. Dziś gra w tenisa nie jest tak kosztowna, a nauczyć się grać nie jest trudno. Tak twierdzi Paweł Wykrzykowski, właściciel i założyciel Wykrzykowski Tennis Academy, koszalińskiej akademii tenisa. - Tenis to sport na całe życie, wszechstronnie rozwijający ciało i pożądane cechy charakteru. Naszą ideą jest propagowanie zdrowego stylu życia i zachęcenie do spędzania czasu w aktywny sposób- podsumowuje. Obecnie gra u nas ponad 100 osób. Akademia działa od niespełna dwóch lat i szkoli dorosłych, dzieci i młodzież w grze w tenisa.

Grają małe dzieci, osoby niepełnosprawne, sporą ilość chętnych stanowią kobiety. Kadrę stanowi oprócz Pawła Wykrzykowskiego drugi trener, Grzegorz Sułek. Obaj panowie mają za sobą wieloetnią przygodę z tenisem, grając zawodowo w wielu krajach Europy. Chociaż żaden z nich nie pochodzi z Koszalina, tu postanowili zorganizować szkołę nauki tenisa, gdyż jak podkreślają- była to tenisowa pustynia. Zajęcia odbywają się na kortach koszalińskiego Bałtyku, ale akademia oferuje też wyjazdy szkoleniowe i półkolonie tenisowe dla dzieci. Już rozpoczynają sie nabory na kolejne zajęcia, na których od września szkolić swoje umiejętności mogą też dorosłe osoby.- Szkoląc dzieci, młodzież i dorosłych stosujemy innowacyjne metody treningowe i nowoczesną technologię, pozwalające na szybsze i łatwiejsze opanowanie umiejętności tenisowych. Nie wszyscy mogą być mistrzami, ale my udowodnimy, że w tenisa może grać każdy.- opowiada Paweł Wykrzykowski.- Naprawdę nie trzeba wielkich pieniędzy, by grając w tenisa po prostu dobrze się bawić.
Panowie proponują też ekspresowy kurs tenisa dla dorosłych: 6 lekcji po 1,5 godziny. To idelane rozwiązanie dla chcących szybko opanować podstawy tej gry. Specjalny program opracowany jest dla małych fanów rakiety i piłki. Mniejsze dzieci grają specjalnymi piłkami tenisowymi, na mniejszym korcie i używają dopasowanych do wieku rakiet tenisowych.- Jeden z naszych zawodników, 8 letni Bruno Kokot już gra jak zawodowiec, zdobywa na turniejach wyróżnienia – mówi Grzegorz Sułek.- Kluczowym elementem jest odpowiednie do wieku i możliwości fizycznych dziecka dopasowanie rodzaju piłki, rozmiaru kortu i długości rakiety, tak aby dzieci już od pierwszych zajęć mogły serwować, przebijać i liczyć punkty. Zastosowanie tego rodzaju metod szkoleniowych spełnia oczekiwania dzieci, a przede wszystkim ułatwia naukę poprawnej techniki i umożliwia stosowanie odpowiednich rozwiązań taktycznych w meczu.
Tenis to dobry sposób na utrzymanie kondycji , jako sport ogólnorozwojowy jest coraz bardziej popularny. Ale jest też sportem trudnym. Aby grać zawodowo, zawodnik uczy się gry od najmłodszych lat.
Więcej o Wykrzykowski Tennis Academy: http://www.koszalin-tenis.pl/


PAWEŁ WYKRZYKOWSKI
Były zawodnik z wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. 16- krotny medalista Mistrzostw Polski.
Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Wieloletnie doświadczenie trenerskie zdobywał w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Irlandii, Danii i Hiszpanii. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych sympozjów i konferencji trenerów tenisa.
 
GRZEGORZ SUŁEK
Były zawodnik z wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej. Wielokrotny medalista Mistrzostw Irlandii. 
Posiada duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z całego świata. W ciągu ostatnich 10 lat zdobywał doświadczenie trenerskie zagranicą m.in. w Irlandii, Hiszpanii i Francji, współpracując z trenerami z całego świata. Uczestnik wielu krajowych i międzynarodowych sympozjów i konferencji trenerów tenisa.  

  • wyrzykowskiteniswyrzykowskitenis
  • piki tenis koszalinpiki tenis koszalin
  • junior racketjunior racket
  • IMG_9835IMG_9835
  • IMG_0082IMG_0082
  • 522d529e8ba61522d529e8ba61
  • 522d52c9a691e522d52c9a691e

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u