Rozmowa z Beatą Pieńkowską z Zachodniopomorskiego Klubu Wysokich.

- Proszę coś opowiedzieć o Państwa działalności. Czym się zajmujecie?
- Nasz klub jest klubem nieformalnym, ale ulegnie to niedługo zmianie i będziemy oddziałem Ogólnopolskiego Klubu Wysokich. Pierwsze spotkanie Ludzi Wysokich w Koszalinie miało miejsce 15 listopada 2014 r. Pomysł powstał po wyjeździe w sierpniu 2014 r. na ogólnopolskim balu Wysokich w Busku-Zdroju. Okazało się, że na północy kraju nie ma grup ludzi wysokich i nikt o czymś takim nie słyszał. Dowiedziałam się, że na południu Polski Ludzie Wysocy tworzą swoje grupy, organizują sobie wzajemnie wolny czas, pomagają sobie. Obecnie jest nas 18 osób, z województwa zachodniopomrskiego z takich miast jak: Koszalin, Złocieniec, Kołobrzeg, Szczecin, Szczecinek i Słupsk.

- Są jakieś sczczególne wymagania co do członków?

- Żeby znaleźć się w Klubie Wysokich, trzeba mnieć swoją tzw. "wejściówkę" czyli dla kobiety min. 180 cm wzrostu, a dla mężczyzny min. 190 cm wzrostu. Spotykając się, opowiadamy sobie o róznych sytuacjach zwiazanych z byciem wysokim, problemach m.in. z ubraniami, wzajemnie wymieniając się informacjami. Dla ludzi niższego wzrostu może się to wydawać niczym nadzwyczajnym. Ale zdarzają się różne sytuacje np. takie pierwsze wrażenia ludzi wysokich, gdy spotykają się z wysokimi: " o, nareszcie mam swoje oczy na wysokości rozmówcy", "no to teraz nie patrzę w dół rozmawiając i nikt do mnie nie zadziera głowy". Celem jest integracja wysokich, spędzanie wspólnie czasu- wyjście do kina, albo zorganizowanie np. balu karnawałowego osób wysokich.
- Ten bal zorganizowaliście w Koszalinie?
- Bal karnawałowy Ludzi Wysokich który odbył w sobotę 7 lutego 2015 r.Uczestnicy byli wszyscy bardzo zadowoleni, szczęśliwi, że mogliśmy się wzajemnie poznać. Wszyscy czuli się bardzo swobodnie. Pytali o kolejny bal.
- A będą kolejne?
-Następny będzie Bal Ogólnopolski w Kielcach w dniach 12-16 sierpnia 2015r. Bal organizuje prezes Międzynarodowego Klubu Wysokich Tomasz Czaplicki z Katowic, który również był u nas na Balu Karnawałowym w Koszalinie.

Rozmawiał:

Tomasz Wojciechowski

Komentarze   

Adam Zadorożny
0 #2 Adam Zadorożny 2018-04-10 22:51
Mam pytanie, czy klub o którym mowa w artykule to ten portal??? https://www.klub-wysokich.pl
Cytować
Niski
+2 #1 Niski 2015-02-16 10:13
Phii ja się nie bawię nie mogę się dołączyć bo mam 178.....no i gdzie ja teraz mam znaleźć wysoką kobietę :D?
Cytować

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u