mdskaretkaplakat"Dorzuć piątaka na karetkę dla noworodka i wcześniaka" to wielka akcja prowadzona z sercem. Fundacja Marzenia do Spełnienia, która ją organizuje, zbiera pieniądze na szczytny cel- zakup nowej karetki neonatologicznej dla koszalińskiego szpitala. Popularnie zwana karetka typu "N" to nowoczesny ambulans, wyposażony w najnowszą aparaturę i urządzenia (w tym tzw. nosze pływające) służący wyłącznie do transportu noworodków i wcześniaków w stanie zagrożenia życia. Do tej pory udało się zebrać 28 tysięcy złotych. Koszt zakupu nowej karetki to aż 700 tysięcy złotych, dlatego liczy się każda złotówka. -Pomysł na akcję podsunęło samo życie. W kwietniu ubiegłego roku zachorował mój synek, lekarze i pielęgniarki z naszego koszalińskiego OIOM-u uratowali mu życie. Spędziliśmy na oddziale ponad dwa tygodnie. Podczas tego pobytu miałam okazję z bliska poznać pracę lekarzy i pielęgniarek tego oddziału.

Wykonują fantastyczną, odpowiedzialną, a jednocześnie pełną miłości i zaangażowania pracę. Pracują tam ludzie z powołania, którzy naprawdę kochają dzieci. Żadne słowa nie potrafią opisać naszej wdzięczności za uratowanie dziecka, dlatego pomysł, żeby zorganizować zbiórkę publiczną wśród mieszkańców regionu i zakupić sprzęt medyczny, który w tej chwili jest najbardziej potrzebny na oddziale. Okazało się, że najbardziej potrzebna jest karetka neonatologiczna. Organizując zbiórkę na ten cel, zarówno my, jak i inni rodzice mogą wyrazić wdzięczność za opiekę nad naszymi dziećmi, a także pomóc tym, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem ich życia.- wyjaśnia prezes Fundacji Marzenia do Spełnienia, Aleksandra Stenka. Jednocześnie dodaje:- Członkowie naszej Fundacji działają na zasadzie wolontariatu, bez wynagrodzeń i zwrotu kosztów. Całość wpływów z darowizn w 100%  zostanie przeznaczona na zakup karetki.

pismo A3 finChociaż potrzebne są bardzo duże pieniądze, chętnych do pomocy nie brakuje. Pomoc i ciepłe słowo okazała Bożena Pawłowska, właścicielka Kancelarii Podatkowej CONSTANS. Wsparcie akcją objęły też firmy takie jak EkoWodrol, Strabag, North.pl . Patronatem zbiórkę objęło wiele miast i instytucji. Wśród nich jest także Koszalińska Izba Przemysłowo- Handlowa.
- Akcji zbierania pieniędzy na cele charytatywne jest wiele, ale ta jest wyjątkowa. Sfinansowanie karetki dla noworodków jest bez wątpienia celem szczytnym i potrzebnym. Szczególnie, że będzie ona służyć całemu regionowi. Z uwagi na fakt, że firmy członkowskie KIPH licznie wspierają tą akcje, postanowiliśmy wesprzeć ją również formalnie jako organizacja zrzeszająca przedsiębiorców.- podsumował prezes KIPH, Piotr Huzar.
Akcję wsparło także II LO w Koszalinie, przekazując czek na 10 tysiecy złotych zł ze swojego Tygodnia Charytatywnego.
To piękny gest i oby takich darczyńców było jak najwięcej! Zapewnijmy nowonarodzonym maluchom zdrowie i bezpieczeństwo!


Portal baltic.info.pl jest patronem medialnym akcji.


Więcej o akcji na: www.mds.koszalin.pl

 

Tomasz Wojciechowski

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u