Rozmowa z Pawłem Wielgosem, właścicielem Studia Tatuaży Artystycznych "Pablo" w Sławnie

- Dlaczego właśnie tatuaże?

- Moja przygoda z tatuażami zaczęła się w wieku 16 lat, miałem wtedy zrobiony tatuaż, który niestety nie należał do udanych. Postanowiłem sam spróbować i stało to się moją pasją.

- Co dają tatuaże ?

- Zależy od indywidualnego człowieka, jednym dodają odwagi i pewności siebie , drudzy upamiętniają  ważne wydarzenia swojego życia , tj;narodziny dziecka, , portrety zmarłych.

- Czy tatuaże są modne?

- Tak, robią się coraz modniejsze we wszystkich środowiskach i grupach wiekowych. Największą jednak popularnością cieszy się przedział wiekowy 20 - 40 lat.

 - Czy sam masz tatuaże?

- Tak , mam kilka między innymi na nodze, ręce i plecach.

 

- Jakie są najmodniejsze wzory?

- Nie ma określonych typów, wszystko zależy indywidualnie od klienta,  Ostatnio dużo robiłem biomechaniki, realistyczne tj. - portrety , oprócz tego cytaty, wzory plemienne itp. zdarzają się także  covery , czyli zakrywanie starych wyblakłych, lub niechcianych na nowe, bardziej efektowne.

- Większa ilość klientów to kobiety czy mężczyźni ?

- Szczerze mówiąc ilość klientów jest wyrównana, nie przeważają już mężczyźni.

- Czy tatuaż to sztuka?

- Jak najbardziej tak ! Ludzkie ciało można porównać do płótna , a wykonawcę do artysty, tak jak obraz czy rzeźba jest dziełem, tak i tatuaż.

- Jakie są oczekiwania klientów?

- Przede wszystkim oczekują czystości i sterylności w studio, ponad o miłej obsługi , precyzji ze strony tatuażysty, dostępnej ceny. Często jest tak , że przed podjęciem decyzji oglądają moje prace, liczą na moją inwencję twórczą, ponieważ niejednokrotnie podczas sesji zmieniałem i modyfikowałem oryginał, by go dopasować do indywidualnej budowy ciała, oraz aby nie powielać  tego samego wzoru .

Rozmawiała: Agnieszka Michalak

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u