balticinfopl jkRozmowa z Borysem Boratyńskim, wicekomandorem i trenerem Jacht Klubu Koszalin. 

- Ostatni okres to ciąg sukcesów żeglarzy koszalińskiego Jacht Klubu. Jak ocenia Pan wasz udział w Mistrzostwach Polski w Gdańsku?
- W dniach 14-17 września braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Gdańsku-Górki Zachodnie w Narodowym Centrum Żeglarstwa, i mimo dużej konkurencji udało nam się zdobyć podium. W mistrzostwach wzięło udział 252 zawodników w różnych klasach żeglarskich. Przez 4 dni mistrzostw odbyło się aż 10 wyścigów, do tego pierwsze dwa dni to zmagania z pogodą. Wiatr osiągał prędkość 7-8 stopni w skali Beauforta a przy tej sile wiatru, fala na Zatoce Gdańskiej jest potężna.
- Ile osób z Koszalina wzięlo udział w tych mistrzostwach?
- Czworo zawodników JK Koszalin startowało w klasie Europa. W kasyfikacji juniorów Alicja Pyda zdobyła złoto, Marcin Kozieł - brąz, natomiast Marta Kozieł uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Ja w klasyfikacji seniorów zająłem szóste miejsce. Oprócz sukcesów na Mistrzostwach Polski, zawodnicy JK Koszalin zajęli też czołowe miejsca w Pucharze Polski w klasie Europa.

jkkoszalinnamp

- Proszę powiedzieć na jakich zasadach przebiega rywalizacja w Pucharze Polski ?
- W Pucharze Polski pod uwagę brane są wyniki uzyskane na Mistrzostwach Polski oraz wyniki pięciu regat zaliczanych do Pucharu Polski z całego sezonu żeglarskiego. I tak Alicja Pyda zajęła 1 miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski juniorek, Marta Kozieł 2 miejsce w klasyfikacji juniorek, a Marcin Kozieł 1 miejsce w klasyfikacji juniorów. Ja zająłem 2 miejsce w kwalifikacji Pucharu Polski seniorów.

alicjapyda balticinfopl- Te sukcesy to dowód na to, że żeglarstwo w Koszalinie stoi na wysokim poziomie?
- Myślę że tak. Dużo pracy włożyliśmy na treningach i startach kontrolnych. Z tego co pamiętam, to koszalińskie żeglarstwo już od kilkunastu lat nie miało medali Mistrzostw Polski. To cieszy, tym bardziej że mimo trudnych warunków treningowych- mam tu na myśli brak hangaru na jamneńskiej przystani- udało nam się osiagnąć taki sukces. Należy też dodać, że nasi trenerzy zajmują się szkoleniem zupełnie społecznie, poświęcając swój czas dzieciom i młodzieży uprawiającej ten piękny sport.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u