balticinfopl jkRozmowa z Borysem Boratyńskim, wicekomandorem i trenerem Jacht Klubu Koszalin. 

- Ostatni okres to ciąg sukcesów żeglarzy koszalińskiego Jacht Klubu. Jak ocenia Pan wasz udział w Mistrzostwach Polski w Gdańsku?
- W dniach 14-17 września braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w Gdańsku-Górki Zachodnie w Narodowym Centrum Żeglarstwa, i mimo dużej konkurencji udało nam się zdobyć podium. W mistrzostwach wzięło udział 252 zawodników w różnych klasach żeglarskich. Przez 4 dni mistrzostw odbyło się aż 10 wyścigów, do tego pierwsze dwa dni to zmagania z pogodą. Wiatr osiągał prędkość 7-8 stopni w skali Beauforta a przy tej sile wiatru, fala na Zatoce Gdańskiej jest potężna.
- Ile osób z Koszalina wzięlo udział w tych mistrzostwach?
- Czworo zawodników JK Koszalin startowało w klasie Europa. W kasyfikacji juniorów Alicja Pyda zdobyła złoto, Marcin Kozieł - brąz, natomiast Marta Kozieł uplasowała się tuż za podium, na czwartej pozycji.

Ja w klasyfikacji seniorów zająłem szóste miejsce. Oprócz sukcesów na Mistrzostwach Polski, zawodnicy JK Koszalin zajęli też czołowe miejsca w Pucharze Polski w klasie Europa.

jkkoszalinnamp

- Proszę powiedzieć na jakich zasadach przebiega rywalizacja w Pucharze Polski ?
- W Pucharze Polski pod uwagę brane są wyniki uzyskane na Mistrzostwach Polski oraz wyniki pięciu regat zaliczanych do Pucharu Polski z całego sezonu żeglarskiego. I tak Alicja Pyda zajęła 1 miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski juniorek, Marta Kozieł 2 miejsce w klasyfikacji juniorek, a Marcin Kozieł 1 miejsce w klasyfikacji juniorów. Ja zająłem 2 miejsce w kwalifikacji Pucharu Polski seniorów.

alicjapyda balticinfopl- Te sukcesy to dowód na to, że żeglarstwo w Koszalinie stoi na wysokim poziomie?
- Myślę że tak. Dużo pracy włożyliśmy na treningach i startach kontrolnych. Z tego co pamiętam, to koszalińskie żeglarstwo już od kilkunastu lat nie miało medali Mistrzostw Polski. To cieszy, tym bardziej że mimo trudnych warunków treningowych- mam tu na myśli brak hangaru na jamneńskiej przystani- udało nam się osiagnąć taki sukces. Należy też dodać, że nasi trenerzy zajmują się szkoleniem zupełnie społecznie, poświęcając swój czas dzieciom i młodzieży uprawiającej ten piękny sport.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u