fashionweekkoszalin1Baltic Fashion Week to międzynarodowa impreza świata mody, która w marcu po raz pierwszy odbędzie się w Koszalinie. Będą pokazy mody, znani projektanci i modelki. O tym evencie rozmawiamy z Kasią Stefanow, współorganizatorem imprezy.

- Czym jest  Baltic Fashion Week?

-  Baltic Fashion Week to nowa impreza modowa, która po raz pierwszy odbędzie się w Koszalinie. Można będzie zapoznać się z wizjami projektantów, ich  propozycjami na najnowszy sezon. Oprócz zetknięcia się z pracami i twórczością projektantów, będzie szansa na zakup prezentowanych kolekcji. Ta impreza to też szansa dla dziewczyn, które chciałyby spróbować swoich sił jako modelki na wybiegu. Uważam, że taka impreza może wzbudzić zainteresowanie mieszkańców Koszalina i okolic. Fashion Weeki odbywają się na całym świecie, ale najbardziej prestiżowe lokalizacje to Paryż, Mediolan, Nowy Jork i Londyn. Fashion Week to zawsze czas intensywnej, ale też kreatywnej pracy.

- Kto jest organizatorem Baltic Fashion Week w Koszalinie?

- Organizacją zajmuje się firma Image Models Poland Agaty Dobrowolskiej, oraz moja, czyli  Mystyle-Events.

Pani Dobrowoska zaproponowala to miasto, ponieważ tu żyje i prowadzi swoją dzialalność i wierzy w potencjał Koszalina. Dlatego jest odpowiedzialna bardziej za logistyczną część imprezy, ponieważ ja nie mieszkam w Polsce i niestety nie mam możliwosci organizacji logistycznych. Dlatego moją częścią obowiązków było zaproszenie międzynarodowych projektantów mody, ludzi z branży i prasy. Są to osoby z którymi współpracuję zawodowo i które zapewniają wysoki standard pokazowych eventów.

balticfashionweekkkoszalinmarzec - Moda nie jest chyba czymś typowo użytkowym, to raczej sztuka?

- Moda jest sztuką, czasem bardziej zwariowaną a czasem mniej, ale to jest wyłącznie interpretacja osobista. Naturalnie nie wszystkie rzeczy nadają sie do noszenia codziennego- ale w tym momencie projektant bardziej przedstawia sztukę szycia i swoją wizję, koncepcję, dobór materiałów.

- Jakie będą więc trendy na tegoroczne lato?

- Trendy na sezon letni to koronki, jeansy, kolor różowy, tak zwany casual look. Dziś kobieta nie musi chodzić na szpilkach i w marynarce, by mogła pokazać swoją osobowość i pozycję zawodową. Kobiety są dziś bardziej odważne, jeżeli chodzi o trendy.

fashionweekpoland

- A Twój styl ubioru? Jaki jest?

- Jest różny. Lubię ekstrawagancję , nie lubię klasyki. Uwielbiam kolory i sukienki. Ale to zależy od nastroju,  jak to u każdej kobiety.

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Więcej o Baltic Fashion Week: tutaj.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u