ptasiestolowkisainowStowarzyszenie Sianowska Akademia Seniora złożyła jakis  czas temu wniosek na dofinansowanie projektu  „Ptasie stołówki” i zdobyła środki na jego realizację. Obecnie projekt ten dobiegł końca. O co chodziło? Autorzy projektu, sianowscy seniorzy, zauważyli, że problemem staje się zanik wśród młodego pokolenia zainteresowania otaczającym nas środowiskiem i przyrodą. Dzieci coraz częściej spędzają całe dnie w czterech ścianach domu przed ekranem komputera i telewizora.

Małe dzieci mają z reguły niewielki kontakt z żywą przyrodą, środowiskiem leśnym i nie znają występujących tam gatunków ptaków, zwierząt i roślin. Zajęcia objęte projektem mają na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby leśnego środowiska przyrodniczego. Skutkiem zrealizowanego projektu będzie wzbudzenie ciekawości dzieci przedstawioną problematyką i chęć częstych wycieczek do lasu z rodzicami lub dziadkami.
Projekt realizowano na terenie lasów Nadleśnictwa Karnieszewice oraz w siedzibie Sianowskiego Inkubatora Organizacji Samorządowych. W projekcie brały udział dzieci z Przedszkola Gminnego w Sianowie oraz grupa seniorów.
W ramach projektu odbyły się wycieczki, oraz budowanow spólnie karmniki.

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u