julkaW dniu 23 października 2016 r Gimnazjum nr 11 im. Lotników Polskich w Koszalinie oraz Koszalińskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej organizują Biegi Rodzinne „Lecimy dla Julki”. Celem biegu jest przeprowadzenie zbiórki funduszy na pokrycie kosztu zabiegu ratującego życie Julii Kopacz. Na terenie biura zawodów wolontariusze będą zbierać datki do puszek. Każda kwota ma znaczenie. Koszt jest duży, ale jeśli każdy uczestnik wpłaci pewną kwotę i uzbiera się grupa wsparcia w liczbie 500 osób to już coraz bliżej celu. 

TERMIN I MIEJSCE:

23 października 2016 r – Koszalin – start i meta przy ulicy Rolnej (Park Linowy).

PROGRAM MINUTOWY:

godz. 12.30 – 13.30 – sekretariat zawodów

godz. 13.40 – bieg rodzinny – 1 000m

godz. 14.00 – bieg na dystansie – 10 km,

godz. 14.30 – 5km

godz. 14.40 – 2,5km

godz. 15.20 – uroczyste podsumowanie

Firma Decathlon Koszalin ufundowała upominki dla 3 uczestniczek i uczestników na każdym dystansie, SEMED Sebastian Pawlik zabezpieczy ratownictwo medyczne wraz z ratownikami, MH Kamyk, Łańcucki, dostarczy gadżety do losowania dla uczestników po biegu oraz pomaga w organizacji, Perfectcolor pomoże w wydruku plakatów.

Julia to uśmiechnięta, ciepła, pełna radości osoba. Zawsze gotowa nieść pomoc, zwłaszcza zwierzętom – tym chorym, porzuconym, cierpiącym. Dziś jednak również ona potrzebuje wsparcia, Twojej pomocy, bez której marzenia dziewczynki pozostaną tylko marzeniami. Czasu na ich realizację może zabraknąć.


O tym, że ich dziecko urodzi się chore dowiedzieli się w 34 tygodniu ciąży. Diagnoza: niezrównoważony kanał przedsionkowo-komorowy, podwójne odejście obu pni naczyniowych znad prawej komory, zarośnięcie zastawki mitralnej, hipoplazja lewej komory, nieprawidłowe ujście żyły głównej dolnej, nieprawidłowe ujście żył wątrobowych bezpośrednio do prawego przedsionka, lewokardia. Z koszalińskiego szpitala rodzice dziewczynki zostali skierowani do ICZMP w Łodzi, to tam 3 kwietnia 2002 roku przez cesarskie cięcie na świat przyszła Julia. Wada serca z jaką urodziła się dziewczynka jest bardzo skomplikowana, konieczne było etapowe leczenie paliatywne.
Pierwszy zabieg – banding tętnicy płucnej miał miejsce gdy Julia skończyła pierwszy miesiąc życia. Po operacji jedynym problemem był brak apetytu. Rok później odbyła się druga operacja małego serduszka – zespolenie metodą Glenna. Tym razem pobyt w szpitalu przedłużył się, wystąpiło powikłanie, chłonka zbierała się w jamach opłucnowych i konieczny był jej drenaż oraz leczenie farmakologiczne. Trzecia operacja, wykonana metodą Fontana miała miejsce gdy Julka miała 5 lat, przebiegła bez powikłań jednak w jej trakcie nie udało się przeszczepić żył wątrobowych. Julia 10 dni po operacji została wypisana ze szpitala ale saturacja wraz z jej wzrostem i rozwojem zaczęłam spadać. Obecnie waha się między 64 a 75% podczas gdy dzieci po operacji Fontana powinny mieć wysycenie krwi tlenem takie jak człowiek zdrowy 96-100%. Przyczyną takiego spadku saturacji jest właśnie nieprawidłowe ujście żył wątrobowych. Julia wymaga kolejnej operacji serca i wymaga jej pilnie. Zabieg powinien być wykonany już dawno, niestety w ośrodku, w którym dziewczynka jest leczona wielokrotnie z różnych przyczyn termin był przekładany. Rodzice zdecydowali szukać pomocy w innym miejscu. Zabieg zgodził się wykonać prof. Edward Malec w Klinice Uniwersyteckiej w Munster. Koszty leczenia to 35 500 euro, operacja musi odbyć się do końca roku.


Julia słabnie z każdym dniem, nie wiadomo ile czasu jej pozostało, na jak długo wystarczy jej sił. W minionym roku szkolnym Julia ukończyła I klasę gimnazjum, z wyróżnieniem. Niestety pod koniec roku szkolnego z uwagi na zły stan zdrowia nie była już w stanie uczęszczać do szkoły, konieczne było podjęcie bardzo trudnej dla dziewczynki decyzji o nauczaniu indywidualnym. Julia uwielbia kontakt z rówieśnikami, bardzo chętnie uczestniczy w życiu szkoły, niestety jest zbyt słaba by móc do niej chodzić. Czternastolatka marzy by zostać lekarzem weterynarii oraz dalej rozwijać swoją pasję jaką jest śpiew. Tak wiele w życiu chce jeszcze zrobić tymczasem na najprostsze czynności brakuje jej sił. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zgromadzeniu funduszy, dzięki którym Julia otrzyma swoją szansę i wyjedzie na operację, która mamy nadzieję pozwoli jej wrócić do szkoły i realizować marzenia, bo ona mają szansę się spełnić właśnie dzięki Tobie.
Julii można pomóc dokonując wpłaty na rachunek Fundacji:
Fundacja na rzecz dzieci z wadami serca Cor Infantis
86 1600 1101 0003 0502 1175 2150 z dopiskiem „Julia Kopacz”
Dla wpłat zagranicznych:
USD PL93 1600 1101 0003 0502 1175 2024 "Julia Kopacz"
EUR PL50 1600 1101 0003 0502 1175 2022 "Julia Kopacz"
Kod SWIFT dla przelewów z zagranicy: ppabplpk
Bank: BGŻ BNP PARIBAS oddział w Lublinie, ul. Probostwo 6A, 20-089 Lublin
Fundacja Cor Infantis nie pobiera prowziji ani żadnych dodatkowych opłat. Całość zebranych środków przeznaczona jest na leczenie dziecka.

Więcej: https://www.facebook.com/lecimydlajulki/

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u