kontrola drogowa44846Minął kolejny długi weekend na koszalińskich drogach. Dla mieszkańców był to czas wypoczynku, natomiast dla policjantów jest to okres bardzo intensywnej pracy. W tym czasie na terenie miasta i powiatu doszło do 23 kolizji, a mundurowi zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. W porównaniu z innymi długimi weekendami, również ten miniony należał do bezpiecznych. Policjanci pełniący służbę od piątkowego popołudnia nie tylko kontrolowali prędkość, ale także zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz czy nie prowadzą samochodu będąc pod wpływem narkotyków. 

Mundurowi w trakcie czynności sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Podczas długiego weekendu doszło do 25 kolizji. Do niebezpiecznej kolizji dwóch samochodów osobowych i autobusu doszło w minioną niedzielę, na drodze krajowej numer 11 między miejscowościami Manowo a Mostowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący autobusem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu Dacia, odbił w prawo kierownicą i zjechał do rowu. Poruszający się za autobusem kierowca Forda również nie zdążył zareagować na czas i uderzył w dacię. Autobusem podróżowało 15 osób. Żaden z uczestników zdarzenia nie został poszkodowany. W trakcie ponad 430 kontroli policjanci ujawnili 5 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę samochodu pomimo wcześniej spożytego alkoholu. Niechlubna rekordzistka to 26-latka z powiatu koszalińskiego, która kierowała mercedesem w Mielnie mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.
Każdy z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.
Policjanci w trakcie długiego weekendu nałożyli łącznie 190 mandatów karnych, w tym aż 126 na piratów drogowych, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u