q

Rozmowa z Borysem Boratyńskim, wicekomandorem Jacht Klubu Koszalin

- Zakończyły się Regaty o Bałtycki Puchar Klas na jeziorze Jamno. Co może Pan nam powiedzieć o tej imprezie?
- Mieliśmy przyjemność być organizatorem regat, wzięło w nich udział blisko 60 uczestników z całej Polski. Uczestnicy zmagali się w klasach: Optymist gr. A i gr. B, Laser 4.7, Europa i ISA 407. Załogi były jednoosobowe.
- Jak przebiegały regaty? Jaki dystans musiano pokonać?
- W ciągu dwóch dni odbyło się 7 wyścigów, trasa regatowa przypominała czworobok zbliżony do trapezu. Łącznie trasa wynosiła około 5 kilometrów, obyło się bez wypadków, wszyscy szczęśliwie dopłynęli. Pogoda dopisywała żeglarzom, było słońce i wiatr. Partnerem Jacht Klubu niezmiennie już było Polferries, nagrody i puchary ufundowali także prezydent Koszalina, Bank Zachodni WBK, Rada Osiedla Jedliny i firma Arctica.

y

- Co jeszcze ma w żeglarskich planach koszaliński Jacht Klub w okresie wakacji?
- Niedawno zakończyliśmy tygodniowe półkolonie żeglarskie. Codziennie uczniowie klas drugich mieli zajęcia na przystani, połączone z nauką pływania na łodziach klasy Optymist. Zabawa była przednia i ten sposób spędzania wolnego czasu bardzo się spodobał. Zajęcia te prowadziłem, jako jeden z dwóch trenerów. Natomiast przed nami główna impreza, czyli sierpniowe Mistrzostwa Europy w Kamieniu Pomorskim. Startuje w nich dwójka naszych juniorów i jeden masters.
- Czy można powiedzieć, że żeglarstwo staje się coraz bardziej popularne?
- Sądzę, że tak. Pływa wiele osób- przedsiębiorcy, pasjonaci, coraz więcej młodzieży. Do naszego Jacht Klubu zgłaszają się nowi członkowie, ostatnio stan osobowy zwiększył się o 30 osób, w tym wielu młodych żeglarzy.

 

 

Rozmawiał: Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u