Festiwal mlodzi i film koszalin (13)Choć już dobrych parę dni temu Festiwal „Młodzi i Film” po raz kolejny zagościł w kalendarium imprez Koszalina, to dopiero dziś na spokojnie mogę o nim napisać. Osobiście odkryłem festiwal zaledwie 4 lat temu przez przypadek kiedy akurat byłem w trakcie sesji egzaminacyjnej na studiach, a jak wiadomo człowiek zrobi wszystko byle tylko się nie uczyć.

W tym wypadku była to idealna „wymówka” w końcu obcowanie z kulturą kontra sesja egzaminacyjna- wtenczas wynik był dla mnie oczywisty.

Z tego co moje źródła donoszą, czy też sama cyferka przed festiwalem czyli „34” festiwal istnieje już od naprawdę wielu lat, a pierwszy został zorganizowany już w 1973. Zacząłem się zastanawiać dlaczego dopiero tak niedawno go odkryłem, może ze względów na me zainteresowania czy też towarzystwo, aczkolwiek wiem jedno w tym roku jak ktoś przegapił by festiwal musiał by być ślepy…lub spędza całe wakacje/sesje w domu ;-) 

Festiwal mlodzi i film koszalin (9)Reklamy były praktycznie widoczne wszędzie, a i na plus zasługuje także niekonwencjonalne i przykuwające uwagę wykorzystanie „korzeni drzewa” poprawcie mnie jeżeli się mylę. (Na pewno nie bez znaczenia był fakt iż sponsorami byli tacy giganci jak Lotto oraz Energa). Wnętrze kina kryterium było także utrzymane w tej samej konwencji, oczywiście nie był bym sobą gdybym nie przysiadł na jednym z pieńków i o dziwo były całkiem wygodne.

Festiwal mlodzi i film koszalin (14)Festiwal mlodzi i film koszalin (5)Wewnątrz kina dumnie stał i prezentował się pomnik MIF, czyli mosiężne krzesło, niegdyś stojące na lewo od kina kryterium lecz zdewastowane przez osoby zapewne w głębi pragnące zakosztować kultury lecz nie wiedzące nawet jak się obchodzi z krzesłem, po więcej szczegółów odsyłam do wujka google.

O samym festiwalu w tym roku mogę jedynie powiedzieć jedynie z sobotnich doświadczeń, i relacji paru sympatycznych osób które miałem przyjemność spotkać. Opowiadali o krótkometrażowych filmach które moim zdaniem są esencją MIF, to po nich niejednokrotnie człowiek nie może się otrząsnąć, lub też spadają klapki z oczu, i dostrzegamy świat w innych barwach…niestety efekt szybko mija. Zabijcie lecz nazw nie pamiętam skleroza człowieka…wiem,że o tym tez był film…ale nazwy nie pamiętam :/

Na start miałem przyjemność obejrzeć „Bogowie”... o Bogowie, czemuż dopiero teraz miałem przyjemność obejrzeć ten film, cytując kolegę „ Film o tym jak Religa chodzi i załatwia papierki, czasem kogoś uratuje, ale w czasem mu to nie wychodzi” – oczywiście powiedział to z przekąsem. Film moim zdaniem sam w sobie jest genialny… jak usłyszałem że trwa 2 godziny pomyślałem „o Boże ile?”…gdy się skończył „to już ?” Nie chce pisać tutaj recenzji filmu, po nią odsyłam na filmweb. Nie oglądałeś – pozycja obowiązkowa, obejrzałeś zrób to jeszcze raz bo warto.
Uwaga: oczy swędzą podczas oglądania.
Festiwal mlodzi i film koszalin (3) Następnie po krótkiej przerwie zawitałem dopiero pod wieczór gdy wyświetlane były zwycięskie filmy, więc można powiedzieć, że jedynie uszczknąłem tego co MIF miał do zaoferowania. W Pamięci na pewno utkwił mi film dzień Babci- z czystym sumieniem mogę polecić, na początku myślałem że to reklama ostrzegająca przed wyłudzaniem na wnuczka :D Film naprawdę wart obejrzenia

Festiwal mlodzi i film koszalin (16)Kolejny był film opowiadający o chłopaku uzależnionym od marihuany (nazwy nie pamiętam jak tylko ją odnajdę uzupełnię artykuł) – każdy z nas ma uzależnienie, nałogi czy też chociażby próbuje dietę niezależenie od tego historia jest bardzo podobna i człowiek niejednokrotnie prowadzi ciężki bój wewnętrzny. Bój który ten film bardzo dobrze obrazował. MIF to gro produkcji której nie idzie zobaczyć nigdzie indziej, wystawy, rozmowy z reżyserami, tworzenie własnych dzieł, spotkania z pasjonatami. Lecz choć czuje oczywisty niedosyt cieszę się, że w tym roku zawitałem na festiwalu chociażby na tak krótką chwilę. Wiem jedno, iż w przyszłym roku na czas już rezerwuje urlop…i kupie Buerelecetin na lepszą pamięć ;-)

Festiwal mlodzi i film koszalin (11)Amatorsko G.G.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u