szynobusdomielna,dojazddomielna,turystykapomorzezachodnieLetnie przewozy pasażerskie na trasie kolejowej Koszalin – Mielno Koszalińskie są organizowane przez koszaliński samorząd od 2008 r. Uruchomienie wakacyjnych kursów szynobusu to przede wszystkim szybkie i ekologiczne połączenie kolejowe Koszalina z pasem nadmorskim, będące jednocześnie atrakcyjną i alternatywną formą komunikacji dla turystów nad polskim Bałtykiem. Dzięki niej zwiększa się bezpieczeństwo podróżnych i przepustowości drogi krajowej nr 11 oraz drogi wojewódzkiej nr 165. Szynobus jest także atrakcją turystyczną regionu koszalińskiego.

Cena biletów na odcinku Koszalin - Mielno Koszalińskie - Koszalin w roku 2015 to:

- normalny - 5zł

- ulga ustawowa 37% - 3,15zł

- ulga ustawowa 49% - 2,55zł

- ulga ustawowa 51% - 2,45zł

- ulga ustawowa 78% - 1,10zł

- ulga ustawowa 93% - 0,35zł

- ulga ustawowa 95% - 0,25zł

Bilet normalny 5 zł, z ulgą ustawową 37% - 3,15 zł, z ulgą ustawową 51% - 2,45 zł będzie można nabyć jako bilety kartkowe do kasowników w szynobusie, u sprzedawców zewnętrznych w dwóch kioskach na dworcu w Koszalinie.

W Mielnie uruchomiona zostanie kasa biletowa tuż przy peronie. Ponadto w kasach biletowych w całej Polsce będzie można nabyć wszystkie rodzaje biletów do i z Mielna. Bilety te można będzie nabyć przez Internet (www.biletyregionalne.pl), przez nową aplikację mobilną do sprzedaży biletów CallPay i w pociągu u drużyny konduktorskiej.

  • koszalinski-szynobus-300x174koszalinski-szynobus-300x174
  • rozklad4rozklad4
  • rozklad3rozklad3
  • rozklad2rozklad2
  • rozklad1rozklad1

Drużyny konduktorskie będą wyposażone w kasy elektroniczne, co umożliwi szybszą obsługę podróżnych.

Czas przejazdu szynobusu, tak jak w latach ubiegłych, będzie wynosił około 15 minut. Kursy szynobusu do/z Mielna Koszalińskiego zostały skorelowane z pociągami regionalnymi i dalekobieżnymi odjeżdżającymi oraz przyjeżdżającymi z/do Koszalina

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u