Policjanci w całym kraju prowadzili wczoraj akcję „prędkość”. Również koszalińska drogówka kontrolowała, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. Przypominamy, że od poniedziałku obowiązują nowe przepisy zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. W oparciu o nie policjanci z naszej jednostki zatrzymali prawo jazdy kierującej, która na ul. Mazowieckiego pędziła wczoraj 101 km/h.


Głównym celem przeprowadzonych działań było zapobieganie najgroźniejszym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania przepisów ruchu drogowego.
Policjanci byli szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.
W trakcie działań funkcjonariusze koszalińskiej drogówki wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. W wyniku przeprowadzonych działań mundurowi nałożyli 64 mandaty. Zatrzymali też prawo jazdy kierowcy, który stworzył zagrożenie w ruchu i omijał pojazdy, które zatrzymały się celem ustąpienia pierwszeństwa przechodzącemu przez jezdnię pieszemu.
W oparcie o nowe przepisy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy także 21-letniej kierującej, która na ul. Mazowieckiego pędziła swoim mercedesem z prędkością 101 km/h. Obowiązujące od wczoraj regulacje dają policjantom właśnie takie narzędzie w walce z drogowymi piratami. Przypomnijmy- wobec kierowcy, który w terenie zabudowanym przekracza dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego go policjanta.

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u