Już po raz kolejny z inicjatywy Hanny Mojsiuk, liderki Grupy Charytatywnej działającej w ramach Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie odbędzie się spotkanie z cyklu "Odpowiedzialny Przedsiębiorca", tym razem pod nazwą "Charytatywny pokaz mody". Spotkanie będzie miało miejsce 28 kwietnia o godzinie 18.00 w Peugeot Mojsiuk Motor (Stare Bielice 128, Biesiekierz), O tej inicjatywie rozmawiamy z Hanną Mojsiuk.

-Proszę opowiedzieć o swojej działalności w grupie charytatywnej PIG?
-Grupa Charytatywna powstała 5 grudnia 2013 roku z inicjatywy przedsiębiorców zrzeszonych w PIG , liczyła wówczas 6 członków , obecnie jej główny trzon to oprócz mnie, Agnieszka Staszewska , Urszula Jeger , Ewa Zemła , Izabela Zbytniewska Zagrodnik- oraz Prezes Północnej Izby Gospodarczej Robert Bodendorf .

Do mnie, jako lidera należy inicjowanie różnych charytatywnych przedsięwzięć i przyznaję , iż spotyka się to z dużym zaangażowaniem ze strony nie tylko przedsiębiorców należących do Północnej Izby Gospodarczej ale i również poza izbą za co serdecznie dziękuję. Przeprowadziliśmy wiele akcji charytatywnych : zbiórki żywności na święta , zbiórki odzieży , zbiórki zabawek dla dzieci , charytatywne pokazy mody i charytatywne bale oraz koncerty muzyczne. Ciekawą inicjatywą jest cykl spotkań “ odpowiedzialny przedsiębiorca “ podczas których promujemy firmę, jak i organizujemy zbiórkę na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Koszalinie , które opiekuje się 220 dziećmi , które uczęszczają do specjalnie utworzonych świetlic środowiskowych .

-Czy w naszym regionie trudno o dobroczynność?

-Wydaje mi się , że stajemy się coraz bardziej świadomi ludzi potrzebujących, żyjących obok nas. Stąd też powstaje dość dużo w ostatnim czasie fundacji , które zajmują się konkretnymi grupami osób i to bardzo cieszy .
-Jak zachęciłaby Pani przedsiębiorców do działalności charytatywnej, wspierania różnych akcji?
-Myślę , że w naturze ludzkiej jest pewien rodzaj solidarności z drugim człowiekiem , który znajduje się w trudnej sytuacji życiowej. Świadomość tego , że poprzez jeden gest człowiekowi może być lżej i sprawić , że uśmiech zagości na jego twarzy powinien być drogowskazem dla każdego człowieka , nie tylko przedsiębiorcy. Natomiast przedsiębiorcy są wrażliwi na takie tematy choćby z racji tego , że sami przechodzą przez różne etapy życia i wiedzą jak zmienne koleje losu mogą kreślić różne scenariusze życia. Taka ludzka solidarność z drugim człowiekiem powinna jest tym co wznieca płomień radości w sercu potrzebującego .

-Proszę o kilka słów o wspomnianym, planowanym pokazie?

-Pokaz Mody odbędzie się 28 kwietnia o godzinie 18:00 w salonie Peugeot Stare Bielice 128 .Jest on organizowany w ramach cyklu spotkań “ Odpowiedzialny Przedsiębiorca “ gdzie tym razem gospodarzami są dwie firmy : “Lider FH ” Monika Łopińska-Mlonek , Aleksandra Łopińska-Werra oraz “Impression” Anna Dudojć .Zaproponowałam właścicielom zorganizowanie takiego spotkania wraz z akcją charytatywną w postaci zbiórki po 30 zł dla każdego uczestnika pokazu na rzecz Fundacji “ zdążyć z miłością “ , która remontuje mieszkanie chronione dla samotnych matek z dziećmi . Grupa Mojsiuk której jestem członkiem zarządu w grudniu zeszłego roku była jednym z głównych sponsorów koncertu charytatywnego dla tej fundacji i gdy dowiedziałam się , że fundacji brakuje na dokończenie remontu zachęciłam przedsiębiorców do wzięcia udziału w tym szlachetnym przedsięwzięciu .
-Jak porócz działalności społecznej i pracy, spędza Pani wolny czas? Przy samochodach, książce, czy może w plenerze?
-Uwielbiam sport , często pływam i biegam po lesie . Motoryzację mam niejako we krwi więc przyznaję , że jazda samochodem mnie odpręża i pozwala na inspirujące przemyślenia.

 

Rozmawiał:

Tomasz Wojciechowski

  • HannaMojsiukHannaMojsiuk

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u