Prapremiera w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym. 2 maja 2015 r. o godz. 19:00 na Scenie na Zapleczu Bałtyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie odbędzie się prapremiera spektaklu pt. „Edyp Cię kocha” Simona Doyla i Gavina Quinna. Reżyserem spektaklu jest Cezary Iber, laureat nagrody publiczności za najlepszy spektakl 5.Koszalińskich Konfrontacji Młodych „m-teatr 2014”.

"Czy jesteśmy kowalami swego losu, czy tylko pionkami w rozgrywkach bogów? Wolna wola kontra przeznaczenie. Kto może wiedzieć o tym lepiej niż Edyp. Całe życie uciekał od okrutnej przepowiedni, tylko po to by na koniec bezlitośnie się z nią skonfrontować.  Edyp i jego rodzina. W tym dramacie, przeniesieni we współczesne czasy. Jednak bez względu na okres i miejsce relacje pozostają takie same. 

Rodzina, która jest skazana na zagładę ale czy dlatego, że tak chcą bogowie i kosmiczne klątwy, czy dlatego, że zepsucie drąży ich od wewnątrz? Chore relacje, wiecznie niewyjaśnione, skrywane kłamstwa, frustracje i zależności. Igraszki bogów i igraszki ludzi. Kompleksy i depresje. Walka, grill z ociekającymi kiełbaskami i rodzinna terapia.
Także jest to historia pewnej antycznej, a jednocześnie współczesnej rodziny, moralności, a raczej jej upadku, seksualności, a przecież tylko wykorzystania i w końcu przeznaczenia i wolnej woli.
Trzy Mojry snują nić życia. Jedna ją nawija na prządkę, druga nawleka na igłę, a trzecia przecina. Ot i cała historia."

 
Cezary Iber, Reżyser

  • PrintPrint

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u