lekkoatletykabaltykkoszalinbalticinfoplSłyszy się w Koszalinie opinie, jakoby lekkoatletyka była pomijana na rzecz piłki nożnej i koszykówki. Tymczasem Klub Lekkoatletyczny "Bałtyk" Koszalin działający od 1995 roku może pochwalić się tym, że jego zawodnicy osiągają znaczące wyniki na arenie krajowej i światowej. Zawodnicy naszego klubu należą do Kadry Narodowej i reprezentują kraj na Mistrzostwach Europy i Świata.- opowiada trener Zbigniew Maksymiuk i dodaje- Koszalińska lekkoatletyka jest nieco niedoceniana i zapomniana, chociaż mistrzowski poziom Małgosi Hołub zmienił trochę ten pogląd.

Mimo ciągłego borykania się z kwestiami fianansowymi, oraz ogromem pracy społecznej, lekkoatletyka na "Bałyku" ma się nieźle. Dla wielu zawodników i zawodniczek w wieku od 15 do 25 lat, jest to najpierw hobby, potem bieganie staje się pasją i nierzadko...sposobem na życie. Ze stadionu "Bałtyku" chętnie korzystają też uczniowie klas sportowych. Bieganie to aktywność fizyczna i nie jest to drogi sport.- Wystarczą dresy, strój sportowy i dobre buty- wyjaśnia trener Maksymiuk. - i już można trenować rzuty oszczepem, biegi średnie i długie, oraz sprinty. Ale przygoda z lekkoatletyką nie powinna się zaczynać za wcześnie.

majkapawlowskabalticinfopl

Swoją przygodę z lekkoatletyką rozpoczęła w 5 klasie podstawówki Maja Pawłowska, jedna z zawodniczek Klubu "Bałtyk", która mimo bardzo młodego wieku odnosi już spore sukcesy.

- Pasją do biegania zaraziła mnie starsza siostra, ale niestety musiałam trochę poczekać na rozpoczęcie treningów. Szybko zafascynowało mnie to jako hobby i bardzo polubiłam bieganie, jako coś co robię dla siebie i spełniam się w tym- opowiada Maja Pawłowska. Jak sama podkreśla, lekkoatletyka jest wymagająca i trzeba poświęcić sporo czasu na ćwiczenia i treningi, nie tylko na bieżni. - Atmosfera w klubie jest wspaniała, trener świetny, a treningi mam 6 razy w tygodniu i trwają średnio ponad godzinę. Trenuję także jesienią i zimą, godząc szkołę i zajecia dodatkowe ze sportem.
Maja, podobnie jak inne zawodniczki, trenuje biegi na dystansie 100 i 200 metrów, ćwiczy na siłowni, starty na czas, płotki i poznaje techniczną stronę lekkoatletyki.
- Obecnie jestem w 3 klasie gimnazjum i trudno nieraz pogodzić szkołę, sprawdziany i sport. Zmęczenie, niewyspanie daje o sobie czasem znać, ale daję radę.- śmieje się Maja.- Chciałabym dalej trenować i związać się ze sportem. Moją inspiracją jest Małgorzata Hołub. Cenię ją za to, jaką jest osobą, za pasję i zaangażowanie. Dla mnie to wzór sportowca.

lekkoatletykakoszalinwwwbalticinfopl

Maja Pawłowska nieco ponad tydzień temu zajęła IV miejsce w biegu na 100 metrów w Mistrzostwach Polski. - Dla mnie to duży sukces, bo było aż 25 uczestników i spora presja- opowiada Maja. Na początku wakacji zawodniczka "Bałtyku" brała też udział w międzynarodowych zawodach na Białorusi, gdzie zajęła 3 miejsce w biegu na 100 metrów. Maja zajęła też między innymi 1 miejsce na zawodach wojewódzkich oraz co o wiele ważniejsze dla niej, jako sportowca- 1 miejsce w zawodach międzywojewódzkich. Warto śledzić losy tej zawodniczki, bo może rośnie nam następczyni naszej Małgorzaty Hołub?

 

Więcej o Klubie Lekkoatletycznym "Bałtyk": tutaj.

 

Tomasz Wojciechowski

 

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u