zdrowiekgSzpital w Kołobrzegu odda niebawem do dyspozycji pacjentów nową pracownię oraz poradnię okulistyczną. Modernizację okulistyki w kołobrzeskiej lecznicy przeprowadzono w ramach drugiego etapu prac związanych z przebudową zespołów poradni specjalistycznych szpitala. Inwestycja miała dostosować pomieszczenia do oczekiwanych standardów leczniczych. Całkowity koszt wyniósł blisko 600 tys. zł. Pół miliona zł pochodziło z budżetu Urzędu Marszałkowskiego.

Fundusze przeznaczono na prace budowlane, zakup sprzętu i wyposażenia, m.in. na lampy zabiegowe, bezdotykowy tonometr z pachymetrem do pomiarów ciśnienia śródgałkowego i diagnozowania jaskry, perymetr do badania pola widzenia, autorefraktokeratometr do wykrywania np. refrakcji, a także meble medyczne, szafy, kozetki, krzesła i taborety lekarskie. Oddział dysponuje teraz 25 łóżkami. W roku 2016 hospitalizowano na nim ponad 1900 pacjentów. Ponadto udzielono prawie 7,2 tys. specjalistycznych porad.

Natomiast w  Dziecięcym szpitalu „Słoneczko”, które posiada 145 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 18 lat, tylko w ostatnich trzech latach na poprawę stanu bazy zabiegowej, węzłów cieplnych i sanitarnych, sal oraz pomieszczeń przeznaczono prawie 1,5 mln zł. 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u