wospkgNiedziela gorących serc, tak można nazwać 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Kołobrzegu, który odbył się 15 stycznia. Sztab mieszczący się w sali koncertowej kołobrzeskiego ratusza pracował już od rana, gdzie wolontariusze pobierali identyfikatory, puszki i serduszka. Wolontariuszy z puszkami można było spotkać już chwilę po godz. 8:00. Swoją puszkę odebrał również 8-letni Krzyś, który z orkiestrą gra od pierwszych swoich urodzin. Oprócz tych wieloletnich wolontariuszy byli również i Ci, którzy z orkiestrą w tym roku postanowili zagrać pierwszy raz. Byli to zarówno młodsi jak i starsi.

Pierwsze puszki do sztabu zaczęły spływać już po godz. 12:00, pogoda która nie dopisywała powodowała, ze puszki szybko stawały się miękkie i trzeba było je zabezpieczać lub wydawać nowe. Liczenie pierwszych puszek rozpoczęliśmy już po 13:00 i po ich przeliczeniu na tablicy pojawiła się pierwsza kwota - 1 477, 50 PLN. Co kilka minut kwoty pojawiające się na tablicy rosły o kolejne tysiące. Po godz. 14:00 nasz sztab naliczył już ponad 3 tysiące. Kolejne pełne puszki spływały do kołobrzeskiego ratusza i tak po 15:30 przekroczyliśmy 10 tysięcy. Razem z przybywającymi do sztabu puszkami pojawiały się panie z Banku Pekao S.A. które przeliczały zebrane przez wolontariuszy pieniądze.

Sporo działo się również na placu przed ratuszem, tam pojawili się ratownicy WOPR i Pogotowia Ratunkowego ze swoim sprzętem, który można było zobaczyć od środka. Nie zabrakło również strażaków ochotników z OSP Tryton i ich pysznej grochówki. Przed ratuszem kwestowali także harcerze, motocykliści oraz przedstawiciele muzeum Patria Colbergensis. Na ulicy Mariackiej nie mogło zabraknąć Basi Bieli i jej Przyjaciół, którzy z orkiestrą grają od 23 lat. Można było tam zjeść chleb ze smalcem, ciasto czy zrobić sobie zdjęcie z Jurkiem Owsiakiem. Atmosfera panująca na Mariackiej zawsze przyciąga tam sporą liczbę mieszkańców gdzie przybywają najmłodsze pokolenia kołobrzeżan.

Kiedy w całym mieście wolontariusze kwestowali, a na dziedzińcu trwały występy w sztabie WOŚP cały czas trwało liczenie. Były również miłe niespodzianki i pozdrowienia, wśród banknotów w puszce znaleźliśmy banknot i karteczkę "Kanada pozdrawia Jurka Owsiaka". O godz. 16:30 okazało się, że hojność kołobrzeżan jest tak wielka, że zeszłoroczny rekord został już pobity, a liczenie wciąż trwało i kolejne puszki spływały do sztabu. Na finał kołobrzeskiego WOŚP na dziedzińcu wystąpiła Maja Hyży. Liczenie po wielu godzinach pracy zakończyliśmy przed 22:00 i okazało się wtedy, że jest to WIELKI REKORD 118 tysięcy złotych, nie licząc trwających licytacji. Nie było by to możliwe gdyby nie wielkie serca kołobrzeżan, którzy wsparli fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji 25. Finału WOŚP: Pani Dyrektor Oddziału Banku Pekao S.A. Teresie Łambuckiej, pracownikom banku, zespołowi Paramedic, harcerzom i Wam wspaniali wolontariusze pracujący w sztabie jak i kwestujący na mieście. Dziękujemy!

Mateusz Stawicki

autor jest dziennikarzem, prowadzi bloga http://mateuszstawicki.wixsite.com/

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u