baletII Międzynarodowe Konfrontacje Baletowe, które odbędą się w Kołobrzegu w dniach 14-16.04.2016 w sali widowiskowej RCK to jedyna w północnej części Polski propozycja konkursowa dla dzieci uczestniczących w zajęciach tanecznych w ramach edukacji pozaszkolnej. Mogą w nich wziąć udział tancerze z ognisk baletowych, domów kultury, jak również szkół baletowych zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Odbiór pierwszej edycji w środowisku tanecznym był bardzo dobry, dlatego też druga edycja została rozszerzona i skierowana zarówno do tancerzy krajowych, jak i zagranicznych. W programie zaplanowano warsztaty tańca klasycznego.

Kołobrzeg jest ośrodkiem, gdzie nie ma teatru, filharmonii, szkół artystycznych (oprócz Szkoły Muzycznej I Stopnia). Utalentowana grupa dzieci i młodzieży rozwija swoje umiejętności w Ognisku Baletowym, w stowarzyszeniach lub zespołach szkolnych. Ich talenty ogranicza nie tylko brak możliwości edukacyjnych, ale również brak konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami czy też poznawanie nowych technik tanecznych.

Celem organizatorów jest wyrównywanie szans w rozwoju talentów i dostępie do kultury, w uczestniczeniu i kontynuowaniu tanecznego dziedzictwa kulturowego poprzez stworzenie warunków do poznawania nowych stylów tanecznych i technik (warsztaty), prezentowanie własnych umiejętności i talentu (część konkursowa), wymiana doświadczeń.

ORGANIZATORZY:
STOWARZYSZENIE KIWANIS INTERNATIONAL KLUB KOŁOBRZEG, REGIONALNE CENTRUM KULTURY IM.Z.HERBERTA W KOŁOBRZEGU, OGNISKO BALETOWE KOŁOBRZEG

Dodaj Temat

 reklama balticbd

calidozaworarka

 

ARKA zyczeniabn2017toplaserkoszalinlogo1

baneredu4you1

reklamamchecinski1                                                

teproogłoszenieopracebalticinfo1

lechbudIIetap

logo.rgb

e.sztorc.banner

inwestbohwawy

 

vertaxofertareklama1

banerekfotowoltaika210x240px3

 assetlogolarge

 

balticinfopl


logonieruchomosci ew1

logopraxis

pamprofil

 

4mobile

banerbogurscy
 banerek1
logo just
 
MAPA STRON I II
stat4u