przedszkolakikolobrzegCzas na równy start dla maluchów z Kołobrzegu. Powstanie tam 88 miejsc dla przedszkolaków, oczywiście dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego. Dzięki temu wsparciu powstaną m.in. szczególnie potrzebne miejsca dla maluchów z niepełnosprawnościami. Umożliwienie integracji w najbliższym otoczeniu, opieki i edukacji wśród rówieśników jest szczególnie potrzebne najmłodszym mieszkańcom Pomorza Zachodniego z niepełnosprawnościami. Brak miejsca w przedszkolach jest sporym problemem dla nich, ale i dla ich rodziców. 

Dedykowany 3 i 4 – letnim dzieciom projekt pozwoli na utworzenie 88 nowych miejsc wychowania przedszkolnego na terenie Gminy Miasta Kołobrzeg, m.in. w Przedszkolu Miejskim nr 8, w Przedszkolu Miejskim nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi i w oddziale przedszkolnym przy SP nr 8.

Przyznane wsparcie pozwoli na wyposażenie w sprzęt dydaktyczny oraz zakup profesjonalnych placów zabaw. Modernizację przejdą także sale i łazienki. Zakupione będą specjalistyczne pomoce dydaktyczne, nie zabraknie także zajęć hipoterapii i dogoterapii. W ramach projektu przez 12 miesięcy zostanie zapewnione finansowanie m.in. wynagrodzenia nauczycieli i pozostałej kadry zaangażowanej w działalność bieżącą nowych miejsc. Nowe miejsca dla przedszkolaków z niepełnosprawnościami powstaną m.in. w Kołobrzegu, Drawnie, Koszalinie i Szczecinie.


Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u