image006Recital poezji śpiewanej karliniaka z krwi i kości, choć od wielu lat już w rodzinnym Karlinie nie mieszka. Program „Piosenki z (kon)tekstem” powstał wiele lat temu i do znudzenia tłuczony jest na wszelkich scenach, jednakże ciągle z inną zawartością, bo i tekst i kontekst zmienia się z każdym rokiem. A tychże „roków” przybywa z „roka” na rok. Poza piosenkami, będzie można też usłyszeć wiersze z wszystkich trzech tomików, a także stać się – za stosowną acz niewygórowaną opłatą – właścicielem dwóch z nich (trzeci wszak czeka jeszcze na druk).

Zbigniew Wojciechowicz – na świecie pojawił się w Halloween wraz z mikroprocesorem, w mieście, w którym urodził się jeden z polskich prezydentów; dorastał wraz z ruchem punk, o kilka miesięcy minął się z Wojaczkiem, Morrisonem i towarzyszem Chruszczowem.
Pół dotychczasowego życia mieszkał w Karlinie. W przerwach pomiędzy pisaniem wierszy uczy w szkole, gra na gitarze, śpiewa i wędruje po górach. Obecnie mieszka w Policach.
Swoje wiersze publikował między innymi w „Toposie”, „Pograniczach”, „Nowej Okolicy Poetów”, „Blizie”, „Portetach” oraz w kilkunastu antologiach. Wyróżniony na kilku konkursach poetyckich. Jego wierszom Wacław Tkaczuk poświęcił audycję w Programie 2. Polskiego Radia.
Na swoim koncie ma dwa tomiki wierszy: „Anioły Bliźniacze” i „ORWO”. W przygotowaniu trzeci – „Dulszczynea”.
Z gitarą nie rozstaje się od czasów szkoły średniej, kiedy to i gdzie to zaczął uczyć się obsługi tego instrumentu. Śpiewa własne piosenki oraz piosenki znanych i uznanych w myśl zasady inżyniera Mamonia: „się podobają te melodie, które już raz słyszałem”.
Na scenie pojawiał się wśród takich artystów jak: Mirosław Czyżykiewicz, Wolna Grupa Bukowina, Stanisław Sojka, Grzegorz Bukała, Elżbieta Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Zbigniew Łapiński, Konrad Materna, Tomasz Wachnowski, Andrzej Ciborski, pan Mietek ze Zgierza i Jan Nowak spod Ostrołęki.
Część jego przyjaciół twierdzi, że najlepiej wychodzą mu piosenki subtelne i delikatne, druga część uważa, że „fajnie, jak drze ryja”. Dlatego też stara się, by oba wokalne pomysły pojawiały się podczas jego recitali.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u