sundaybikerskarlinoSiodmego lipca, rankiem (godzina 8.00-9.00) z Karlina wyruszy wyprawa o tajemniczo brzmiącej nazwie „Odrodzenie”. "A23 ODRODZENIE" to ponad 555 km Non Stop - Ultramaraton Rowerowy Nie Dla Każdego... Niedługo okaże się, kto będzie pierwszym w Polsce człowiekiem, który po przejechaniu przeszło 555 km, wjedzie na rowerze na najtrudniejszy podjazd szosowy w Polsce. Jeszcze chyba nikt tego nie dokonał! To, co jest wyjątkowe to ostatni odcinek trasy, który pnie się w górę aż na Przełęcz Karkonoską, na granicę polsko-czeską.. To zaledwie 4,2 km drogi, jednak niebywale trudnej. To część podjazdu uważanego za najtrudniejszy szosowy podjazd w Polsce. Nachylenie dochodzi do 24%, a miejscami nawet do 30 %. To odcinek 4,2 km drogi, której drugi koniec „uniesiony” jest na wysokość 450 m. Ten podjazd, to niemal „ściana”. Kolarze, którzy do tej pory pokonywali ten podjazd, byli zazwyczaj wypoczęci, wyspani, w pełni sił.

Startowali u jego podnóża i „wspinali” się mozolnie na Przełęcz. Ci, którzy pojadą „A23 ODRODZENIE” będą mieli w swoich nogach ponad 555 km jazdy non stop. Przez długą trasę jazdy, dzień i noc, z północy na południe Polski, może zdarzyć się wszystko: wiatr, deszcz, upał, zimno, skurcze mięśni, awarie sprzętu. Będą zmęczeni i niewyspani, być może zmarznięci i przemoknięci. A na końcu drogi stanie przed nimi „ŚCIANA”… „ŚCIANA”, z którą mają odwagę się zmierzyć w tak trudnych i wyczerpujących warunkach.
"A23 ODRODZENIE" jest wyzwaniem dla najtwardszych kolarzy, dla ludzi, którzy nie uznają barier nie do pokonania - mówi Robert Wojciechowicz – Prezes Stowarzyszenia Sundaybikers Karlino.
Do chwili obecnej zgłoszonych jest 12 osób. Do celu rowerzyści powinni dotrzeć wieczorem 8 lipca. Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Sundaybikers Karlino wspólnie z Markiem Kinastowskim oraz Michałem Klaczyńskim z Poznania, przy wsparciu Gminy Karlino.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u