Zdjcie3Mimo że mamy lato, to warto już teraz pomyśleć o ogrzewaniu podłogowym w swoich domach. Wszak aura u nas bywa zmienna, jesień nadchodzi szybko, a chłody łatwiej przeżyć mając pod stopami ciepłą podłogę. Weźmy taki na przykład zamek krzyżacki w Malborku- tam już w średniowieczu doceniano kompleksowość ogrzewania zimnych murów, poprzez ogrzewanie podłogowe. Ciepło docierało do komnat przez specjalne pokrywy umieszczane w podłogach.- Dziś pewnie Ulryk von Jungingen wybrałby Duro System, czyli kompleksowy system ogrzewania podłogowego- śmieje się Andrzej Pawłowski, współwłaściciel sianowskiej firmy Arka, zaopatrującej w ten system wyłącznie dystrybutorów na terenie kraju.

logoDuro System to przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort. Dlatego Arka zaopatruje w ten rodzaj ogrzewania podłogowego około 350 klientów.- Chcemy, by oferta była kompleksowa- wyjaśnia Andrzej Pawłowski- udzielamy 15 lat gwarancji, lecz tylko gdy montażu dokonają przeszkoleni przez nas instalatorzy.


Materiały z których składa się system: rury, rozdzielacze, złączki i regulatory, są produkowane w Europie, oraz posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty będące potwierdzeniem wysokiej jakości. Sama rura składa się aż z pięciu wartstw, w której najważniejszy jest wiążący klej i wkładka aluminiowa. Sieciowanie rury zwiększa bezpieczeństwo użytkowania i powoduje większą żywotność, szczególnie przy wyższych temperaturach w instalacji. - Niektórzy decydują się na rozwiązania, pozornie atrakcyjniejsze cenowo, lecz nie zapominajmy, że idzie za tym gorsza jakość komponentów, przez co ryzykujemy awarią systemu. Pamiętajmy, że w przypadku awarii rur zatopionych w betonie bardzo często zmuszeni jesteśmy rozkuwać podłogę, na której położona jest droga nawierzchnia, czyli: panele, glazura, a co za tym idzie ponosić bardzo duże koszty naprawy - opowiada Andrzej Pawłowski.

Zdjcie1

Samo działanie systemu nie jest zbyt skomplikowane. Ogrzewanie gazowe, lub olejowe doprowadza ciepłą wodę do rozdzielacza, a stamtąd do rur. Regulacja temperatury ciepła następuje poprzez sterowanie w technologii kablowej lub radiowej. I już można cieszyć się wygodą i komfortem ciepłej podłogi w łazience, salonie, czy całym domu!

 

Tomasz Wojciechowski

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

bobolicestrefa2

 

 polanareklama1

 

 



 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u