W 2015 roku maturzystów czekają zmiany: ustny z języka polskiego, inaczej oceniany pisemny z języka polskiego i obcego, konieczność pisania matury rozszerzonej przynajmniej z jednego przedmiotu…

Maturzyści! Z pewnością niejednego z Was dopadają skrajne emocje wywołane stresem przed egzaminem dojrzałości. W głowie kotłują się przeróżne myśli, od zwykłego strachu, po rozpacz.

 

 

 

 

 

Oto kilka istotnych czynników wpływających na wynik matur:

JEDZENIE

Podstawą jest zdrowe odżywianie, ponieważ to, co jemy wpływa na funkcjonowanie naszego mózgu i na zapamiętywanie. Magnez podnosi sprawność umysłu, a więc nie żałujcie sobie czekolady i bakalii bogatych w tłuszcze, które również wspomagają pracę mózgu.

SEN

To, co jest Wam najbardziej potrzebne przed egzaminem, to dobry sen. Nocne uczenie się jest nieefektywne, a niewyspanie sprawia, że Wasz mózg działa wolniej. Jeśli macie dużo materiału do opanowania podzielcie go na części i róbcie systematyczne powtórki materiału.

RELAKS

Nauka to nie wszystko, musicie pamiętać także o wypoczynku i relaksie. Najlepiej jak będziecie robić, to co lubicie najbardziej. Nieważne czy jest to słuchanie muzyki, czytanie książek czy sport, ważne, by sprawiało Wam to przyjemność i pozwalało się odprężyć. Dobrą odskocznią od nauki są spotkania towarzyskie.

Czekając na egzamin, nie starajcie się zrozumieć rzeczy, których do tej pory nie udało się Wam zrozumieć. Zróbcie coś, co pozwoli Wam zapomnieć o nachodzącym stresie, np. idźcie do kina.

KONCENTRACJA

Natomiast kiedy nadszedł już czas egzaminu i macie przed sobą arkusz egzaminacyjny, to spokojnie przeczytajcie wszystkie tematy. Zastanówcie się czy są dla Was zrozumiałe, jeśli nie poproście o wytłumaczenie. Rozpocznijcie od zadań całkowicie jasnych i zacznijcie rozwiązywać te najprostsze. Zaplanujcie kolejność odpowiedzi i starajcie się jej trzymać. Jeśli jakieś zadanie jest dla Was niezrozumiałe, to nie zatrzymujcie się przy nim zbyt długo. Na koniec pamiętajcie, by przeczytać i sprawdzić wszystkie odpowiedzi.

CZAS

Pamiętajcie, że im prędzej weźmiecie się do nauki, tym lepsze efekty uzyskacie na egzaminie maturalnym. Nie warto więc odkładać tego na ostatnią chwilę i już teraz wziąć się do roboty, mając na uwadze wszystkie powyższe zasady.

CRATUS

Jeśli potrzebujecie pomocy w nauce lub zwyczajnie chcecie podszkolić swoje umiejętności przed maturą, nie zwlekajcie! Kursy w Centrum Korepetycji i Kursów Cratus w Koszalinie rozpoczęły się w październiku, ale w każdej chwili możecie do nas przyjść i rozpocząć kurs MATURALNY. Pamiętajcie! Centrum Korepetycji i Kursów Cratus stawia przede wszystkim na rzetelne przygotowanie do egzaminu dojrzałości, który już coraz bliżej. Przyjdźcie do Cratusa i zapytajcie o szczegóły.

Anna Sierocka

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u