arkalogoKoniec roku sprzyja zawsze różnym podsumowaniom, refleksjom i planom na przyszłość. Jaki był rok 2017 dla sianowskiej firmy ARKA, która jest krajowym potentatem w ilości sprzedawanych zaworów i elementów armatury sanitarnej? Chyba wszyscy byli grzeczni i nikt od Mikołaja nie dostał rózgi, skoro produkty autorskich marek firmy zdobywają uznanie na rynku przy jednoczesnym wzroście zatrudnienia i inwestowaniu w nowoczesne technologie badawcze.

Dla pracowników i właścicieli ARKI był to rok intensywnej pracy, wypitych hektolitrów kawy, wydrukowanych ton papieru i przejechanych wielu setek tysięcy kilometrów po Polsce. - Firma ARKA w 2017 roku zwiększyła zatrudnienie o 6 osób. Jednocześnie zorganizowaliśmy 93 szkolenia-prezentacje zaprojektowanych przez nas produktów, w których uczestniczyło ok. 1400 osób - wylicza niemal jednym tchem jeden z właścicieli firmy, Andrzej Pawłowski.

arkazaloga

Daje to średnio prawie 8 szkoleń w miesiącu. Niezła statystyka, zważywszy iż ARKA w mijającym roku zgłosiła w Urzędzie Patentowym aż 3 nowe wynalazki. Daje to średnio jedną opracowaną innowację na 4 miesiące! Tempo naprawdę godne podziwu. Aż chciałoby się zapytać "jak się to robi?" - Zakończyliśmy budowę profesjonalnej sali szkoleniowej oraz ukończyliśmy wyposażenie naszego nowoczesnego laboratorium. Rozpoczęliśmy też budowę hali magazynowej 2400 m kw., na 5000 miejsc paletowych.- podsumowuje Jakub Gronek, kolejny współwłaściciel firmy.

ARKA laboratorium

Firma ARKA wprowadziła w 2017 roku szereg nowych produktów- deszczownic i akcesoriów łazienkowych pod marką DURO, pomp elektronicznych CIRCULA oraz armatury odcinającej CALIDO, w tym cieszących się dużym zainteresowaniem, zaprojektowanych przez inzynierów firmy i zgłoszony w Urzędzie Patentowym zaworów zwrotnych PIONIER.

Zawór CAlido S30 z korkiem


Ponieważ nie samymi zyskami i pracą człowiek żyje, firma aktywnie angażuje się w działalność charytatywną, społeczną i sportową.
ARKA zorganizowała 2 Zlot Morsów CALIDO, jak też wspierała Józefa Szczeblewskiego, który biegł z Koszalina do Ustrzyk Dolnych (777km) zbierając na nową protezę nogi.


Pompa Circula GALIO

Bardzo dużym sukcesem okazało się wsparcie młodego driftera, Adama Zalewskiego, który w wieku 17 lat wywalczył tytuł Mistrza Drift Masters Grand Prix 2017. Amatorska drużyna piłkarska ARKI uczestniczyła aż w trzech turniejach charytatywnych, wydatnie przyczyniając się do zdobycia potrzebnych środków finansowych dla osób dotkniętych nieszczęściem, jak Michałek Berkowski czy Łukasz Wróblewski.

14225495 966566636799393 6096563262877285419 n

- Drużynę piłkarską zawiązaliśmy około 10 lat temu w celu wspólnej zabawy i integracji. Uczestniczymy głównie w jednodniowych turniejach, które mają charakter charytatywny. Cieszymy się, że możemy łączyć przyjemne z pożytecznym.- mówi Andrzej Pawłowski.- Bardzo cenimy sobie współpracę z Fundacją Pomocy Dzieciom MAGIA, oraz sianowską Fundacją JESTEŚMY RAZEM.

Deszczownica Duro FINO

Będąc członkiem Koszalińskiej Izby Przemysłowo-Handlowej firma ARKA brała czynny udział w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez Izbę. W grudniu przedstawiciele firmy podpisali umowę o długofalowej współpracy z Politechniką Koszalińską.

 

Dla ARKI zapowiada się ciekawy 2018 rok. Oby tak dalej!

 

Tomasz Wojciechowski

 

 

 

Dodaj Temat

 baner balticinfo baterie1

 

upiotra1ab

 

ekosunreklama1ab

 

 

PRAXISreklamalogo

 reklama.e.warzynska

 

 

logo 03baner

 

reklamamchecinski1

 

 baner pokalogo

e.sztorc.banner

 banerunia2

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u