darlowo113Edukacja, przestrzeganie, uczenie właściwych postaw i zachowań, zwracanie uwagi na to, co może być niezdrowe, szkodliwe, co może zrujnować czasami całe życie. Temu celowi ma się przysłużyć I Gminna Gala Teatrów Profilaktycznych, w której udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami ze wszystkich szkól z terenu gminy Darłowo. W sumie na scenie wystąpiło 6 zespołów.

darlow114Zamysłem organizatorów I Gminnej Gali Teatrów Profilaktycznych gminy Darłowo - LEPSZY ŚWIAT 2017 była chęć pokazania, że dzieci i młodzież potrafią w piękny sposób "mówić ze sceny" o współczesnych zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć w dzisiejszym świecie, ale także o marzeniach, lękach i zainteresowaniach widzianych ich oczyma. -Inspiracją do zatytułowania Gali "Lepszy Świat 2017" było motto, które mnie urzekło, a mianowicie że "niektórzy ludzie czynią świat wyjątkowym tylko dlatego, że są" – informuje Aleksandra Filipek, pomysłodawczyni gali.

darlowo114

- Do pomysłu przeglądu teatrów profilaktycznych nie trzeba było mnie długo namawiać, uważam bowiem, że sama obecność aktorów w wydarzeniu przyczynia się do tworzenia nowego, lepszego świata, a spektakle tworzą własne, niepowtarzalne historie. Obecność na scenie młodych ludzi jest wartością samą w sobie. – komentuje wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody od organizatorów. 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u