darlowo113Edukacja, przestrzeganie, uczenie właściwych postaw i zachowań, zwracanie uwagi na to, co może być niezdrowe, szkodliwe, co może zrujnować czasami całe życie. Temu celowi ma się przysłużyć I Gminna Gala Teatrów Profilaktycznych, w której udział wzięli uczniowie wraz z opiekunami ze wszystkich szkól z terenu gminy Darłowo. W sumie na scenie wystąpiło 6 zespołów.

darlow114Zamysłem organizatorów I Gminnej Gali Teatrów Profilaktycznych gminy Darłowo - LEPSZY ŚWIAT 2017 była chęć pokazania, że dzieci i młodzież potrafią w piękny sposób "mówić ze sceny" o współczesnych zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć w dzisiejszym świecie, ale także o marzeniach, lękach i zainteresowaniach widzianych ich oczyma. -Inspiracją do zatytułowania Gali "Lepszy Świat 2017" było motto, które mnie urzekło, a mianowicie że "niektórzy ludzie czynią świat wyjątkowym tylko dlatego, że są" – informuje Aleksandra Filipek, pomysłodawczyni gali.

darlowo114

- Do pomysłu przeglądu teatrów profilaktycznych nie trzeba było mnie długo namawiać, uważam bowiem, że sama obecność aktorów w wydarzeniu przyczynia się do tworzenia nowego, lepszego świata, a spektakle tworzą własne, niepowtarzalne historie. Obecność na scenie młodych ludzi jest wartością samą w sobie. – komentuje wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody od organizatorów. 

Dodaj Temat

 baner eskimos balticinfo

 

 upiotra1ab

 

ekosunreklama1a

 

PRAXISreklamalogo

 

logo 03baner

 

uniaprezent1

 

leowesolychswiat

 

 

blob gwiazdka WESOLYCH SWIAT

 

avon1mission

 

 

reklamamchecinski1

 

e.sztorc.banner

 

 

psw

 

balticinfopl 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u