f3Gmina Darłowo pożegnała wakacje wielkim festynem na boisku sportowym w Kowalewicach. Na scenie swoją twórczość zaprezentowały zespoły ludowe z terenu gminy Darłowo. Podczas festynu finał miały trzy konkursy. Reprezentanci sołectw w ramach "Zmagań sołeckich" ścigali się między innymi w płetwach, czy grali w siatkówkę balonami wypełnionymi wodą. Zwyciężyła drużyna z Kowalewic, pokonując drużyny ze Słowina i Starego Jarosławia. Klasyfikacja generalna również przedstawia się podobnie. Pierwsze miejsce drużyna z Kowalewic (nagroda 1500 złotych), drugie miejsce drużyna ze Starego Jarosławia (nagroda 1000 złotych), trzecie miejsce drużyna ze Słowina (nagroda 500 złotych).

Zwycięzca „Zmagań sołeckich" również otrzymuje zaszczyt bycia gospodarzem przyszłorocznych dożynek gminnych. Podczas festynu swój finał miał również konkurs dla świetlic wiejskich na makietę miejscowości z uwzględnieniem bezpieczeństwa na wsi. 
Choć wszystkie makiety były pięknie i starannie wykonane, jury zdecydowało o zwycięstwie świetlicy ze Starego Jarosławia. Kolejnym konkursem był konkurs na najładniejsze stoisko sołeckie. Stoiska pięknie wyglądały, ale i do zaoferowania miały niemało: zupa meksykańska prosto z kuchni polowej (sołectwo Gleźnowo), ciasta i przetwory (sołectwo Stary Jarosław), dania grillowane (sołectwo Zielnowo) czy pieczony świniak (sołectwo Krupy), a nawet kebab i zapiekanki (sołectwo Domasławice).

f4

Tradycyjnie o ciasta zadbały świetlice wiejskie. A o napoje sołectwo gospodarz – Kowalewice. W konkursie na najładniejsze stoisko głosem jury zwyciężył Stary Jarosław. Na festynie nie mogło zabraknąć muzyki i tańca. Pierwszym zespołem, który zagrał dla licznie zgromadzonej publiczności był popularna gwiazda disco polo – zespół MIG – autor takich hitów jak „Wymarzona", czy „Słodka wariatka". Kolejnym zespołem, który wystąpił przed publicznością w Kowalewicach był Shantel. Po występach zespołów disco polo rozpoczęła się zabawa taneczna pod gwiazdami w rytm popularnych przebojów. Było więc tanecznie, swojsko i wesoło.
fot. Łukasz Jażdzewski,  Darłowskie Towarzystwo Fotograficznego Fotogrupa Profil.

  • f4f4
  • f3f3
  • f2f2
  • f1f1

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u