f2

Ferie, ferie i po feriach... czas zimowej przerwy zawsze jest krótki i mija uczniom bardzo szybko. Każdy komu dane jest się nimi cieszyć stara się zrobić wszystko aby zmaksymalizować dobrą zabawę podczas swojego wypoczynku. Darłowskie Centrum Wolontariatu postanowiło to zadanie ułatwić i przez całe ferie, każdego dnia organizowało ciekawe zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i wszystkich którzy tylko chcieli skorzystać z oferty. Podczas dwóch tygodni ferii zorganizowano wiele atrakcji takich jak "Wolontariat tańczy zumbę", "Dzień z grami", "Fotografię dla dzieci i młodzieży", odbyły się również warsztaty: ozdabiania figur gipsowych, decoupage'u, plecenia z papierowej wikliny, rzeźbienia z balonów, pokaz magii i iluzji oraz "Wieczór z Bohaterem" podczas którego gościem był kpt. Bolesław Garczyński ps."King"- żołnierz 27 Wołyńskiej Dywizji Armii Krajowej.

f3

Wielce pozytywnym zaskoczeniem była ogromna dzieci i młodzieży na tej żywej lekcji historii. Jednak frekwencja dopisywała przez cały okres zimowej przerwy, największym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie warsztaty oraz pokaz magii i iluzji. Zainteresowani przybywali całymi rodzinami aby wspólnie spędzić czas w najlepszym miejscu w Darłowie jakim niewątpliwie jest Stacja DCW. Dodatkowo odbyło się również szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej- podczas którego uczestnicy zdobyli najcenniejszą wiedzę którą człowiek może posiadać- wiedzę która pozwala ratować ludzkie życie.

f1

Niezmiernie zadowalający jest fakt iż coraz więcej osób, dowiaduje się o działaniach DCW i co raz chętniej z nich korzysta, na brak chętnych nie można narzekać, a bywały momenty gdy pomieszczenia Stacji pękały w szwach. Widok ludzi którzy odrywają się od codziennych zajęć, widok dzieci które odchodzą od komputera aby tworzyć coś wspólnie z innymi daje nadzieję i perspektywę dla kolejnego pokolenia, oraz na spotkania które będziemy tworzyć razem.

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 polanareklama1

 

  

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u