Już niebawem, przy ulicy Rynkowej 5 w Darłowie rozpocznie działalnosć gabinet dentystyczny prowadzony przez stomatologa Tomasza Gaseckiego. Rozmawiamy z nim, o ofercie gabinetu i dalszych planach.

-Proszę coś powiedzieć o swoim gabinecie?

-Gabinet mój oferuje niemalże pełen zakres zabiegów stomatologicznych. Począwszy od stomatologii zachowawczej (wypełnienia), endodoncji ( leczenie tzw. kanałowe i inne procedury endodontyczne np. usuwanie złamanych narzędzi z kanałów, zamykanie perforacji ), protetyki (wszelkie uzupełnienia ruchome i stałe), periodontologii po chirurgię stomatologiczną łącznie z implantologią.

Dodam, że prawie wszystkie zabiegi wykonywane są w powiększeniu, z użyciem mikroskopu. Zapewnia to doskonały wgląd w pole zabiegowe i wpływa na dokładność wykonywanych procedur. Ponadto, w celach diagnostycznych, gabinet dysponuje nowoczesnym systemem radiografii cyfrowej pozwalającym wykonywać zdjęcia przy minimalnej dawce promieniowania rentgenowskiego.

-Czemu akurat  zawód dentysty?

-Jest to bardzo ciekawy zawód. Codziennie spotykam na swojej drodze pacjentów z różnymi problemami. I choć często przypadki są do siebie podobne, to czasem pojawia się prawdziwe wyzwanie. I wtedy rozwiązanie takiego problemu pozwala na podniesienie komfortu życia pacjenta. Może to z kolei znacznie ułatwić kontakty np. na płaszczyźnie zawodowej czy towarzyskiej.

-No to bać się dentysty czy tez nie?

-Strach przed wizytą u dentysty dotyczy wielu pacjentów. Jednak w obecnych czasach jest on całkowicie niepotrzebny. Środki znieczulające stosowane w trakcie leczenia pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w sposób całkowicie bezbolesny. Czasem pacjenci przychodzą do mojego gabinetu z pytaniem czy można przeprowadzić u nich zabieg w znieczuleniu ogólnym. Proponuję, na próbę, wykonanie zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Nigdy nie zdarzyło mi się aby po takim zabiegu pacjent wspomniał ponownie o znieczuleniu ogólnym. Dodatkowo narzędzia używane w gabinecie także znacznie ułatwiają przeprowadzenie zabiegu i skracają jego czas.  Najlepszym przykładem na to, że zabieg nie musi być stresujący są pacjenci zasypiający na fotelu w trakcie zabiegu. I nie są to wcale rzadkie przypadki.

-Czy dziś możemy mówić o wysokim standardzie usług stomatologicznych?

-Jak najbardziej. Stomatologia polska stoi ogólnie na wysokim poziomie. W niektórych dziedzinach jesteśmy nawet w europejskiej czołówce. Bez problemu możemy zdobywać wiedzę na kongresach, kursach gdzie wykładowcami są fachowcy z różnych dziedzin, tak Polacy jak i goście z Europy czy spoza naszego kontynentu. Można oczywiście szkolić się za granicą. W Polsce dostępny jest sprzęt i materiały znanych, światowych marek.

-Dentyści lubią leczyć swoje zęby u kolegów po fachu? 

-Myślę, że po prostu nie mają innego wyjścia. Jesteśmy zwykłymi ludźmi. Chorujemy jak wszyscy więc czasami jesteśmy zmuszeni prosić o pomoc Koleżankę lub Kolegę.

 

 

Dodaj Temat

 

 

PRAXISreklamalogo

 

reklamamchecinski1

 

 DB MACIEJ TYSZKA baner

 

 

PokaLogo promocja torba

 

 

 

 
 
 
 
MAPA STRON I II
stat4u